iPhone 6 wycieka na zdjęciach. Będzie miał pulsometr?

iPhone 6 wycieka na zdjęciach. Będzie miał pulsometr?01.04.2014 08:47
iPod touch (5G)
iPod touch (5G)

Na wstępie zaznaczę, że fotki pojawiły się w sieci wczoraj wieczorem, więc raczej nie jest to primaaprilisowy żart.

Źródłem przecieku jest ponoć jeden z pracowników fabryki Foxconn, w której od lat produkowane są iPhone'y. Na opublikowanych fotkach widoczny jest tył urządzenia oraz trójwymiarowy render zdradzający co nieco na temat jego kształtu. Widać, że boki telefonu zostały zaokrąglone, co nasuwa skojarzenia z iPodami touch oraz iPadem Air. To może mieć sens, bo już wcześniej mówiło się, że nadchodzący iPhone przejmie wygląd po najnowszym tablecie Apple'a. Część plotek sugeruje nawet, że będzie on nosił nazwę iPhone Air.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/3]

Aby zasłużyć sobie na taką nazwę, smartfon musiałby zostać zamknięty w bardzo smukłej obudowie, co także zdają się potwierdzać wspomniane zdjęcia. Widać bowiem na nich nieco odstający obiektyw aparatu.

Najbardziej interesującym elementem jest ten widoczny w prawym dolnym rogu tylnej części obudowy. Istnieje teoria, że to... pulsometr. Od dawna mówi się o tym, że Apple pracuje nad zegarkiem zintegrowanym z usługą zdrowotną Healthbook. Niewykluczone, że producent planuje zastosować taki sensor także w iPhonie, aby z aplikacji mogły korzystać również te osoby, które nie zdecydują się na zakup iWatcha. Na taki sam zabieg zdecydował się zresztą Samsung w przypadku modelu Galaxy S5. Co prawda umieszczenie czujnika tętna w takim miejscu wydaje się trochę niepraktyczne, ale być może inżynierowie Apple'a uznali na przykład, że w tym miejscu naturalnie spoczywa mały palec użytkownika.

Oczywiście, mogą to być grafiki, które zostały sfałszowane nawet nie z okazji prima aprilis. Warto jednak przypomnieć, że mniej więcej dwa lata temu w podobny sposób wyciekła obudowa iPhone'a 5, która ostatecznie się potwierdziła.

Źródło: Weibo via Phone Arena

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)