Porównanie wytrzymałości obudowy iPhone'a 6s i iPhone'a 6

Porównanie wytrzymałości obudowy iPhone'a 6s i iPhone'a 6

iPhone 6 vs iPhone 6S
iPhone 6 vs iPhone 6S
Źródło zdjęć: © Unbox Therapy
Konrad Błaszak
20.08.2015 08:06, aktualizacja: 20.08.2015 14:30

Niedługo zostaną zaprezentowane nowe iPhone'y, a w głowach wielu fanów i przeciwników siedzi tylko jedna myśl - czy będzie dało się je wygiąć? Był to głośny problem aktualnej generacji, ale w następnej ma być już lepiej.... Dużo lepiej.

Lewis Hilsenteger z kanału Unbox Therapy, który w znacznym stopniu przyczynił się do nagłośnienia afery BendGate, wszedł w posiadanie obudowy od iPhone'a 6s i oczywiście postanowił sprawdzić, czy jest ona odporna na wyginanie się. Porównał ją z obudową iPhone'a 6 i wyniki okazały się obiecujące. Zobaczcie zresztą sami.

iPhone 6S Aluminum Bend Test

Do wygięcia ramki z iPhone'a 6 potrzebny była nacisk 30 funtów, czyli około 13,6 kilograma. Do uzyskania podobnego efektu w nadchodzącym modelu trzeba było użyć siły 80 funtów, czyli 36 kilogramów. Co więcej, po takim teście obudowa iPhone'a 6s nadal wyglądała lepiej niż aktualna wersja i zapewne jeszcze trochę mogłaby wytrzymać. Należy przypomnieć, że iPhone 6 z wnętrznościami potrzebuje około 70 funtów (31 kg), żeby zostać wygiętym.

Tak dobry wynik możliwy jest dzięki zastosowaniu innego materiału w tworzeniu tej obudowy. W przypadku aktualnego smartfona jest to aluminium 6000, które ma w sobie również krzem oraz magnez. W specjalnym teście składu nowej obudowy wyszło, że ma ona w sobie ok. 7% cynku, co potwierdzałoby wcześniejsze przecieki, że na rynek trafi smartfon z dużo twardszym aluminium 7000, które wykorzystywane jest już do produkcji Apple Watcha. Poza tym obudowa też jest również inaczej anodowana, przez co smartfony będą odporniejsze na działanie czynników zewnętrznych. Oby tylko nie odbiło się to na cenie, ponieważ ten stop jest kilkukrotnie droższy.

Wygląda zatem na to, że Apple poszedł po rozum do głowy i teraz dzieciaki chcące wygiąć iPhone'a w sklepie prędzej nabawią się przepukliny, niż im się to uda.

Źródło: Unbox Therapy

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)