Fizyki nawet Apple nie oszukuje: iPhone 7 i 7 Plus mają po prostu większe baterie

Fizyki nawet Apple nie oszukuje: iPhone 7 i 7 Plus mają po prostu większe baterie

Fizyki nawet Apple nie oszukuje: iPhone 7 i 7 Plus mają po prostu większe baterie
Piotr Deptuch
13.09.2016 08:18, aktualizacja: 13.09.2016 10:18

Wydłużony czas pracy najnowszych iUrządzeń to w dużej mierze zasługa zwiększonej baterii.

Apple na swojej konferencji pochwaliło się, że iPhone 7 działa na baterii dłużej od poprzednika o około dwie godziny. Natomiast model 7 Plus ma wytrzymywać średnio o godzinę dłużej. Miło z ich strony.

W sumie można by początkowo pomyśleć, że te dodatkowe godziny są efektem jakiejś niesamowitej synergii między najnowszym procesorem A10 Fusion z iOS 10. Okazuje się jednak, że tym razem dłuższy czas pracy najnowszych smartfonów amerykańskiej korporacji, to czysta fizyka. Nawet nie kwantowa.

Obraz

Jak podaje AppleInsider, pojemność baterii wzrosła o 245 mAh (1960 vs 1715mAh) w podstawowym modelu i o 150 mAh w “Plusach” (2900 vs 2750 mAh). Dane te zostały opublikowane przez chińskiego regulatora rynku TENAA.

Warto też też dodać, że przedstawiciele Apple’a, w wywiadzie przyznali m.in, że złącze 3.5 mm było tylko otworem wypełnionym powietrzem i zabierało cenne miejsce w środku urządzenia. To miało im przeszkadzać we wprowadzaniu nowych funkcji.

Na pewno ciężko się z tym nie zgodzić, że złącze w obecnej formie zajmowało sporo miejsca. Apple wykorzystało teraz tę przestrzeń do ulepszenia guzika Home oraz - jak widać - powiększenia baterii. Szkoda, że inni producenci jakoś potrafią oferować jeszcze więcej mAh w mniejszej obudowie.

Z ogniwami zmiana nie jest drastyczna, natomiast ja zawsze z otwartymi ramionami witam absolutnie wszystko co tylko jakkolwiek ma szansę wydłużyć czas pracy smartfonów.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)