iPhone 7 cieszy się większym zainteresowaniem niż iPhone 6s przed premierą

iPhone 7 cieszy się większym zainteresowaniem niż iPhone 6s przed premierą

iPhone 7 cieszy się większym zainteresowaniem niż iPhone 6s przed premierą
Źródło zdjęć: © pexels.com
Łukasz Skałba
09.05.2016 12:29, aktualizacja: 09.05.2016 14:29

Premiera każdego nowego iPhone’a to wielkie wydarzenie napędzane zarówno przez samo Apple, jak i przez klientów firmy. Kolejnym modelem ma być iPhone 7, który zadebiutuje prawdopodobnie we wrześniu tego roku i już wzbudza spore zainteresowanie konsumentów.

Cykl wydawniczy Apple jest niezmienny od lat. Nowe iPhone’y pojawiają się na rynku co roku na przełomie 3 i 4 kwartału. W lata parzyste są to smartfony z nowym numerkiem, a nieparzyste z literką “S”. Te pierwsze wprowadzają zupełnie nowy design i sporo nowości, a te drugie, to głównie drobne zmiany i ulepszenia ubiegłorocznego projektu.

O iPhonie 7 wiemy jak na razie raczej mało, ale nie przeszkodziło to ekipie UBS Evidence Lab w przeprowadzeniu ankiety dotyczącej nadchodzących telefonów Apple'a. Zadali oni ludziom jedno pytanie - czy są oni zainteresowani kupnem nadchodzącego iPhone’a.

Zanim przejdziemy do wyników badania, warto wspomnieć, że firma za nie odpowiedzialna, przeprowadziła analogiczną ankietę również rok i dwa lata temu, kiedy na rynku miał zadebiutować odpowiednio iPhone 6s i iPhone 6.

Po spojrzeniu na słupki wykresu, okazuje się, że zainteresowanie nowym modelem jest większe niż zainteresowanie iPhone'em 6s przed premierą. Tyczy się to jednak tylko i wyłącznie USA oraz Chin. W Anglii to ubiegłoroczny iPhone cieszył się większą popularnością.

Obraz

Różnic tych nie ma w przypadku zainteresowania iPhone'em 6. Zainteresowanie nim było wyższe zarówno od iPhone’a 6s, jak i od tego wywołanego przez nadchodzącą siódemkę. W tym jednak przypadku, dało się to zaobserwować na wszystkich trzech kontynentach.

Wyniki badania nie są zbyt zaskakujące. Jedyną większą nowością w iPhone 6s była technologia 3D Touch. Z pewnością wywrze ona duży wpływ na branżę mobilną, ale nie koniecznie jest wystarczającym powodem do zmiany telefonu. Sporo osób czeka na nowy design, który debiutuje wraz z iPhone'em bez dopisku “S”.

Również nie dziwi większa popularność iPhone’a 6. Jego poprzednik, iPhone 5s, był wyposażony w dużo mniejszy ekran. Szóstka była pierwszą propozycją Apple’a dostosowaną do potrzeb dynamicznego rynku. Siódemka z kolei będzie miała prawie na pewno ekran o tej samej przekątnej. Większość plotek wskazuje również na zbliżony do poprzednika design.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)