Wycieka specyfikacja iPhone’a 7. Lepszy aparat i bateria?

Wycieka specyfikacja iPhone’a 7. Lepszy aparat i bateria?

iPhone 7 Pro - wizualizacja
iPhone 7 Pro - wizualizacja
Źródło zdjęć: © Martin Hajek
Łukasz Skałba
29.08.2016 13:43, aktualizacja: 29.08.2016 15:43

Do premiery nowych iPhone’ów zostało już niespełna pół miesiąca. Nic więc dziwnego, że do sieci trafia coraz więcej plotek dotyczących zarówno jego wyglądu, jak i specyfikacji.

Niedawno podsumowałem wszystkie dotychczasowe plotki i przecieki dotyczące iPhone’a 7. Zrobiłem to jednak za wcześnie, bo praktycznie każdego dnia do sieci wycieka coś nowego. Dzisiaj pora na tabelkę ze specyfikacją nadchodzących smartfonów Apple’a. Pojawiła się ona na chińskim portalu społecznościowym Weibo.

Mniejszy procesor

To, że TSMC ma przejąć całą produkcję procesorów do iPhone’a słyszymy każdego roku. Apple A10 to układ oparty na architekturze Fin FET wykonanej w procesie technologicznym 16 nm. Nie jest to zbyt dobra wiadomość. Zarówno TSMC, jak i Samsung mają już czipy 10 nm. Nie są one jednak widocznie jeszcze gotowe do masowej produkcji.

Prawdopodobna specyfikacja iPhone'a 7
Prawdopodobna specyfikacja iPhone'a 7© Weibo

A10 zaoferuje wzrost wydajności na poziomie 20-30 proc. Różnica będzie więc mniejsza niż A8 względem A9. Apple skupił się podobno na czymś innym. Priorytetem było zmniejszenie zużycia prądu przez układ oraz zmniejszenie jego fizycznych wymiarów. Warto również zauważyć, że w modelu Plus znajdziemy ponoć więcej pamięci RAM - 3 GB.

Pojemniejsza bateria

Mniejsze wymiary procesora w połączeniu z brakiem złącza słuchawkowego przekładają się na więcej przestrzeni do zagospodarowania we wnętrzu obudowy. Producent wykorzysta ją oczywiście na zastosowanie większych akumulatorków.

W przypadku mniejszego modelu pojemność baterii ma wzrosnąć z 1715 mAh do 1960 mAh. W przypadku modelu Plus - z 2750 mAh do 2910 mAh. Co ciekawe, zmiany te nie pociągną ze sobą zwiększenia grubości urządzenia. Wręcz przeciwnie - nowe iPhone’y mają być cieńsze. Ciekawe, jaką osiągnęłyby pojemność, gdyby nie zmniejszano bezsensownie grubości obudowy…

Lepszy aparat

Najciekawiej prezentują się plotki o możliwościach fotograficznych iPhone’a 7. To że większy model ma mieć dwa obiektywy wiadomo już od dawna. Nie będzie to jednak jedyna różnica względem iPhone’a 6s. Jeśli wierzyć dzisiejszemu wyciekowi, nowe smartfony zaoferują jaśniejsze obiektywy.

Obraz

Model podstawowy ma otrzymać obiektyw o jasności f/1,9 (iPhone 6s - f/2.2). Powiększyć ma się także matryca, której rozmiar ma wynosić 1/2.6” (1/3” u poprzednika). W modelu Plus obiektyw również będzie miał ponić jasność f/1,9. Rozmiar matrycy pozostanie jednak bez zmian. Wygląda więc na to, że Apple mocno przyłożył się w tym roku do osiągów fotograficznych w słabszych warunkach oświetleniowych.

IPx7

Na koniec warto wspomnieć o wodoodporności. iPhone 7 ma mieć certyfikat IPx7. Jak wygląda to w przypadku większego modelu? Tego nie dowiemy się z dzisiejszego wycieku. Zdziwiłbym się jednak gdyby model Plus różnił się pod tym względem od mniejszego brata.

Jeśli wierzyć wcześniejszym wyciekom, prezentacja nowych iPhone'ów odbędzie się 9 września.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)