Prototyp iPhone'a 7 wycieka na wideo? Chyba jeszcze na to za wcześnie

Prototyp iPhone'a 7 wycieka na wideo? Chyba jeszcze na to za wcześnie

iPhone 7? Chyba nie...
iPhone 7? Chyba nie...
Miron Nurski
22.12.2015 13:18, aktualizacja: 23.12.2015 10:00

Czy to możliwe, że iPhone 7 został nagrany kilkanaście tygodni po rynkowej premierze poprzednika?

Dziś jeden z użytkowników serwisu QQ opublikował film przedstawiający rzekomo prototyp iPhone'a 7. Wideo rozprzestrzenia się z prędkością światła i w każdym serwisie z filmami można znaleźć dziesiątki kopii.

iPhone 7 Leaked in Foxconn factory

Trzeba przyznać, że na pierwszy rzut oka wygląda to dość wiarygodnie. Jak zwykle w wypadku wycieków: film sprawia wrażenie nagranego w pośpiechu, a jakość jest słaba. Kilka rzeczy jednak nie pasuje.

Po pierwsze, na przednim panelu nie widać przycisku Home, przez co cały telefon wygląda jak niczym niewyróżniający się chiński smartfon. Okrągły Touch ID jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów iUrządzeń i nie sądzę, by Apple mógł sobie pozwolić na wywalenie go z obudowy.

Obraz

Po drugie, przy aparacie głównym zabrakło diody doświetlającej, a Retina Flash raczej jej nie zastąpi.

Obraz

Po trzecie, port ładowania jest znacznie szerszy niż znane z iPhone'ów i iPadów złącze Lightning. Gdyby firma miała je zmienić, nie wydaje mi się, by sięgnęła po coś innego niż równie wąski port USB-C.

Obraz

A teraz najważniejsze. Załóżmy, że jest to bardzo wczesny prototyp inżynierski, w którym nie zamontowano jeszcze diody doświetlającej, czytnika linii papilarnych i odpowiedniego portu ładowania. Co w takim razie robią na nim oznaczenia świadczące o certyfikatach przyznanych przez organy regulacyjne? Proces certyfikacji przechodzą gotowe produkty zazwyczaj na kilka tygodni przed premierą. iPhone 7 pojawi się zapewne dopiero jesienią przyszłego roku.

Obraz

Moim zdaniem materiał jest sfabrykowany. Dziwi mnie tylko, że ktoś, kto w jego przygotowanie włożył tyle wysiłku, zaniedbał wyżej wymienione szczegóły.

Źrodło: QQ via Phone Arena

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)