iPhone 7s? Mam nadzieję, że nigdy się nie pojawi

iPhone 7s? Mam nadzieję, że nigdy się nie pojawi

iPhone 7, iPhone 8 i iPhone 7 Plus - wizualizacja
iPhone 7, iPhone 8 i iPhone 7 Plus - wizualizacja
Źródło zdjęć: © Benjamin Geskin / idropnews.com
Miron Nurski
31.07.2017 11:47, aktualizacja: 31.07.2017 13:47

W tym roku minęło 10 lat od kiedy pierwszy iPhone trafił do sklepów. Z tej okazji Apple ma szykować jubileuszowego, przełomowego iPhone'a, który wprowadzi duże zmiany. Czy obok niego pojawią się także nieco mniej przełomowe iPhone'y 7s i 7s Plus?

O tegorocznym iPhonie wiadomo już całkiem sporo. Apple po raz pierwszy ma wykorzystać ekran OLED, który ma wypełniać praktycznie cały przód telefonu. Pozwoli to zamknąć duży (5,8-calowy) wyświetlacz w relatywnie małej obudowie.

Meet the new iPhone (iPhone 8) - The Closest Look Yet - Hands on Video

Niestety mówi się, że ze względu na trudności produkcyjne dostępność nowego iPhone'a ma być bardzo ograniczona. To ma pociągnąć za sobą dużo wyższą cenę. Rod Hall - analityk firmy JP Morgan - mówi o 1100 dol. Na tyle wyceniony jest najdroższy iPad Pro, który kosztuje w Polsce 5499 zł.

To może oznaczać, że pojawi się także iPhone 7s

Ming-Chi Kuo - znany w branży analityk z firmy KGI - twierdzi, że w tym roku ujrzymy nie jednego, lecz trzy nowe iPhone'y. iPhone'owi 8 (lub jakkolwiek będzie się zwał) towarzyszyć mają modele 7s oraz 7s Plus - lekko udoskonalone wersje "siódemki".

Dzięki temu iPhone 8 mógłby być limitowanym i drogim pokazem możliwości technologicznych firmy, a modele 7s byłyby bardziej przystępnymi produktami dla mas.

Ciężko mi jednak sobie wyobrazić, by iPhone 7s sprzedawał się dobrze

Na początku roku sprzedaż iPhone'a 7 wyraźnie zwolniła. W maju - gdy Apple ujawnił najświeższe wyniki finansowe - Tim Cook został zapytany przez udziałowców o powody takiego stanu rzeczy. Stwierdził on wówczas, że sprzedaż aktualnego modelu wyhamowała przez przecieki dotyczące iPhone'a 8. Konsumenci wiedzą, że za kilka miesięcy pojawi się produkt przełomowy, więc wstrzymują się z zakupem.

iPhone 7 i 7 Plus
iPhone 7 i 7 Plus

Jestem w stanie w to uwierzyć, bo iPhone 7 od początku miał łatkę zapchajdziury przed jubileuszową premierą. To tak naprawdę tylko lekko odświeżony iPhone 6s, a jego wygląd nieznacznie różni się od modelu z 2014 roku.

Skoro jednak sprzedaż iPhone'a 7 zwalnia przez plotki, to jak będzie się sprzedawał iPhone 7s, gdy iPhone 8 będzie leżał na półce obok?

I nie chodzi mi wcale o to, że wszyscy rzucą się po iPhone'a 8

Spodziewana cena - ok. 5500 zł - to kwota zaporowa. Nie każdy, kto był dotychczas gotów wydać na telefon 3000-4000 zł, lekką ręką wyjmie z portfela prawie dwa razy więcej. Czy takie osoby skuszą się zatem na iPhone'a 7s? Ja na pewno nie.

Ceny iPhone'a 7 Plus startowały z poziomu 3949 zł. Drogo, ale wybierając go kupowało się najlepszego iPhone'a na rynku.

Jeśli pojawi się iPhone 7s, możemy bezpiecznie założyć, że ceny znane z poprzednich modeli zostaną tyle zachowane. Nie wyobrażam sobie wydać tyle pieniędzy za telefon mając świadomość, że to produkt drugiej kategorii, który nie może się równać z najlepszym smartfonem firmy.

Mam więc nadzieję, że analitycy się mylą - żaden iPhone 7s się nie pojawi, a iPhone 8 będzie co najwyżej nieco droższy od poprzednika. Oby.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)