iPhone 8 i iPhone X z zużytymi bateriami mogą zwalniać. Ale nie muszą

iPhone 8 i iPhone X z zużytymi bateriami mogą zwalniać. Ale nie muszą
Miron Nurski

02.11.2018 16:08, aktual.: 02.11.2018 17:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ubiegłoroczne iPhone'y 8, 8 Plus oraz X dołączyły do zaszczytnego grona smartfonów, które - wraz z zużywaniem się akumulatorów - mogą zwalniać. Firma zapewnia jednak, że zarządzanie wydajnością powinno być mniej zauważalne niż w przypadku wcześniejszych modeli.

Pod koniec ubiegłego roku wyszło na jaw, że Apple obniża wydajność starszych iPhone'ów. Firma wyjaśniła jednak, że dotyczy to tylko modeli z zużytymi bateriami, a cały proces ma na celu zapobieżenie przypadkowym wyłączeniom np. pod wpływem niskiej temperatury.

Dotychczas funkcja dynamicznego zarządzania wydajnością dotyczyła iPhone'ów 7 i starszych. Teraz Apple dopisał do listy także modele 8, 8 Plus oraz X. Funkcja pojawiła się wraz z aktualizacją do systemu iOS 12.1.

Spowalnianie iPhone'ów 8 i X? Nie doszukujcie się spisków

Nie, to że Apple wziął się za implementację tego rozwiązania dopiero teraz nie oznacza, że Apple chce spowolnić roczne smartfony, by zmusić klientów do przesiadki.

Aby przygotować odpowiedni algorytm, gigant zapewne potrzebował danych na temat tego, jak zachowują się te modele, gdy ich baterie zaczynają już dawać oznaki zużycia. Tego nie da się zrobić tydzień po premierze, dlatego oprogramowanie jest zawsze implementowane wiele miesięcy po starcie sprzedaży.

Spokojnie, nie wszystkie iPhone'y zwolnią

Oprogramowanie zarządzające wydajnością analizuje temperaturę urządzenia oraz stan naładowania i kondycję baterii. Jeśli system wykryje, że może nastąpić nieoczekiwane wyłączenie, dynamicznie obniża wydajność GPU i CPU. Dotyczy to więc tylko iPhone'ów z mocno wyeksploatowanymi akumulatorami.

Obraz

Na stronie Apple'a pojawiło się ponadto zapewnienie, że w przypadku ubiegłorocznych iPhone'ów "zarządzanie wydajnością może być mniej zauważalne ze względu na bardziej zaawansowaną konstrukcję sprzętu i oprogramowania tych modeli".

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także