Tak wygląda iPhone 8? To już niemal pewne

Tak wygląda iPhone 8? To już niemal pewne

iPhone 8  - wizualizacja
iPhone 8  - wizualizacja
Źródło zdjęć: © twitter.com/VenyaGeskin1
Miron Nurski
24.04.2017 10:07, aktualizacja: 24.04.2017 13:20

Z tygodnia na tydzień rośnie liczba przecieków dotyczących tegorocznego iPhone'a. Jego wygląd powoli przestaje być tajemnicą.

iPhone 8 - wyciekają zdjęcia atrapy

Co roku sytuacja z iPhone'ami wygląda identycznie. Najpierw w sieci pojawiają się trójwymiarowe modele graficzne zdradzające wymiary i kształt obudowy, a kilka tygodni później wypływają atrapy. Te wykorzystywane są m.in. przez producentów akcesoriów, aby ci mogli zacząć dopasowywać swoje pokrowce zanim urządzenie trafi na rynek.

W tym roku wygląda to bardzo podobnie. Zdjęcia atrap otrzymał od jednego ze swoich znajomych znany w branży grafik Benjamin Geskin.

Atrapa iPhone'a 8?
Atrapa iPhone'a 8?© twitter.com/VenyaGeskin1

Najnowszy wyciek zdaje się potwierdzać, że telefon będzie praktycznie bezramkowy; ramka otaczająca ekran ma mieć raptem cztery milimetry szerokości.

Atrapa iPhone'a 8?
Atrapa iPhone'a 8?© twitter.com/VenyaGeskin1

Jako że na atrapach brakuje najważniejszego elementu - ekranu - Geskin przygotował kilka wizualizacji lepiej oddających wygląd smartfona.

Atrapa iPhone'a 8?
Atrapa iPhone'a 8?© twitter.com/VenyaGeskin1

Wygląda na to, że potwierdzi się to, o czym mówi się od ok. roku - głośnik i wszystkie sensory umieszczone mają być w otworach na wyświetlaczu.

iPhone 8 - wizualizacja
iPhone 8 - wizualizacja© twitter.com/VenyaGeskin1

Oczywiście nie wiemy, czy modele nie zostały sfabrykowane, ale wyglądają wiarygodnie i pokrywają się z większością innych wycieków. Poza tym wygląd wcześniejszych iPhone'ów także wyciekał w okolicach kwietnia i maja.

iPhone 8 jednak bez czytnika linii papilarnych na pleckach?

Wcześniej mówiło się, że tegoroczny iPhone może mieć skaner biometryczny umieszczony na tylnej części obudowy. Apple - podobnie jak Samsung - miał ponoć problemy ze zintegrowaniem skanera z wyświetlaczem i pracował nad wariantem awaryjnym, ale wiele wskazuje na to, że ten będzie zbędny.

iPhone 8 - wizualizacja
iPhone 8 - wizualizacja© twitter.com/VenyaGeskin1

Jeśli wierzyć ostatnim doniesieniom, za skanowanie odcisków palca odpowiedzialna będzie dolna część wyświetlacza. Na specjalnym pasku funkcyjnym znaleźć ma się się także wirtualny przycisk Home.

Zapowiada się imponująco

Jeśli plotki się potwierdzą, Apple zrobi pierwszego prawdziwego bezramkowca. Galaxy S8 i LG G6 może i mają wąskie ramki, ale - nie oszukujmy się - te są cały czas widoczne. Xiaomi Mi Mix ma bardzo wąskie ramki z trzech stron, ale całość psuje trochę "bródka" na dole. Tymczasem nowy iPhone ma być wyświetlaczem z niewielkim obramowaniem.

Co więcej, telefon Apple'a może być bezkompromisowy. W Galaxy S8 zwężenie ramek odbiło się na ulokowaniu czytnika linii papilarnych przy aparacie, czyli w fatalnym miejscu. iPhone 8 - mimo braku przycisku pod ekranem - prawdopodobnie nie wymusi na użytkownikach zmiany przyzwyczajeń.

Oj, jest na co czekać. Tylko strach myśleć o cenie...

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)