Ile pamięci RAM i jakie baterie mają iPhone 7 i 7 Plus?

Ile pamięci RAM i jakie baterie mają iPhone 7 i 7 Plus?

Ile pamięci RAM i jakie baterie mają iPhone 7 i 7 Plus?
Mateusz Żołyniak
16.09.2016 17:58, aktualizacja: 16.09.2016 19:59

Nie musieliśmy długo czekać, aby dowiedzieć się nieco więcej o tych podzespołach nowych iPhone'ów, na których przedstawiciele giganta z Cupertino nie koncentrowali się podczas prezentacji smartfonów.

Apple na konferencjach od zawsze rozwodzi się na temat wybranych funkcji nowych smartfonów, tabletów, komputerów czy zegarków, które mają przyciągnąć największą uwagę potencjalnych nabywców. Pracownicy firmy milczą jednak w kwestii mniej ważnych dla nich elementów wyposażenia, do których zaliczają się m.in. wielkość pamięci operacyjnej i realna pojemność zastosowanych baterii.

Odpowiedzi na to, ile pamięci mają nowe iPhone'y lub jak pojemną baterię zastosował gigant, dostarczają najczęściej serwisy, które zajmują się rozbieraniem popularnych urządzeń na części. W ich ręce trafiły już iPhone'y 7 i 7 Plus.

iPhone 7 Plus z większą pamięcią RAM niż zwykła wersja

Zacznijmy od 4,7-calowego modelu, który został rozłożony na części przez ekipę Geekbar.cc. Potwierdziła ona, że sprzęt wyposażony został w 2 GB pamięci RAM LPDDR4, której producentem jest Samsung. Moduły pamięci flash dostarcza z kolei firma Hynix (przynajmniej te o pojemności 128 GB).

Apple iPhone 7 - moduły
Apple iPhone 7 - moduły© geekbar.cc/mobile.163.com

Większy model Apple'a wyróżnia się powiększoną pamięcią RAM - kości LPDDR4 Samsunga mają pojemności 3 GB. Dodatkowy gigabajt pamięci operacyjnej może być wykorzystywany choćby przez obsłudze podwójnego aparatu. Oba modele różnią się ponadto wersjami niektórych modułów łączności, a w większym modelu można znaleźć pamięć flash Toshiby. Wskazuje to wyraźnie na dywersyfikację dostaw (korzystanie z rozwiązań kilku producentów).

Moduły w Apple iPhone 7 Plus

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/3]

Kluczowe miejsce na płycie głównej iPhone'a zajmuje nowy układ Apple A10 Fusion, a obok niego można znaleźć modem LTE Cat.12 Qualcomm MSM9645 (Snapdragon X12 Modem). Wykorzystanie go oznacza, że smartfony Apple'a będą teraz wspierać każdą sieć 4G (wszystkie częstotliwości). W nowych iPhone'ach można znaleźć szereg innych modułów łączności. Zostały zaznaczone i dobrze opisane na zdjęciach przygotowanych przez iFixit (galeria powyżej), które rozebrało model 7 Plus. Dodam, że zastosowany przetwornik cyfrowo-analogowy (Apple 338S00105) to rozwiązanie firmy Cirrus Logic.

Większe baterie potwierdzone

W kwestii baterii - materiały przygotowane przez Geekbar.cc i iFixit potwierdzają dane, które zaraz po premierze iPhone'ów 7 i 7 Plus opublikował serwis AppleInsider. Na wydłużenie ich czasu pracy na pojedynczym ładowaniu względem serii 6s (nawet o 20 proc.) główny wpływ mają po prostu większe ogniwa, o czym wspominał już w osobnym wpisie Piotr.

Apple iPhone 7 - wyjmowanie baterii
Apple iPhone 7 - wyjmowanie baterii© geekbar.cc/mobile.163.com

W iPhone'ie 7 znalazła się bateria 7,45 Wh, co - biorąc pod uwagę jej napięcie wynoszące 3,8 V - przekłada się na pojemność 1960 mAh. Bateria jest większa niż w modelu 6s, który miał akumulatorek 1715 mAh. W większym iPhone'ie 7 Plus znalazło się ogniwo o pojemności 2900 mAh (11,1 Wh, 3,82 V). Jest ono również większe niż w przypadku modelu 6s Plus (2750 mAh) - wcześniejsze materiały, które wskazywały na zastosowanie ogniwa 2675 mAh w iPhone'ie 7 Plus dotyczyły egzemplarza testowego, a nie sprzedażowego.

iPhone 7 Plus - wnętrze
iPhone 7 Plus - wnętrze© iFixit

Warto zwrócić również uwagę na to, że większy model ma nieco mniejszą baterię niż starszy iPhone 6 Plus (2915 mAh). Jest to o tyle ciekawe, że według Apple'a pozbycie się złącza jack 3,5 mm umożliwiło wpakowanie do telefonu większego akumulatorka. Starszy 6 Plus miał tradycyjne gniazdo słuchawkowe, a i tak miał większą baterię...

Więcej zdjęć z rozbierania na części iPhone'a 7 znajdziecie na tej stronie, a materiał przygotowany przez iFixit znajduje się pod tym linkiem.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)