iPhone w wersji dual SIM? Dzięki temu akcesorium to możliwe

iPhone w wersji dual SIM? Dzięki temu akcesorium to możliwe
Łukasz Skałba

06.04.2016 12:09, aktual.: 06.04.2016 15:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zawsze dziwiłem się, dlaczego smartfony Apple’a nie są oferowane również w wariantach z dwoma slotami na kartę SIM. Numer służbowy i prywatny… SIM do rozmów i SIM do internetu… Korzyści z dodatkowej karty może być wiele, ale producenci niechętnie stosują takie rozwiązanie w droższych urządzeniach.

Użytkownikom jabłkowych urządzeń pozostaje więc posiadanie osobnego, drugiego telefonu. Niezbyt wygodne. Na horyzoncie pojawiło się jednak wygodniejsze rozwiązanie.

Krimston TWO to obudowa z dodatkowym slotem na kartę SIM

Jej twórcy zapewniają, że zamienia ona iPhone’a 6 lub 6s w urządzenie Dual SIM. Obie karty mają być cały czas aktywne, a kontakty z obu kart mają być automatycznie synchronizowane.

Obudowa będzie mogła pełnić ponadto funkcję hotspota. Ma on zużywać energię zawartą w dodatkowym ogniwie i inteligentnie dostosowywać typ i szybkość połączenia do obciążenia hotspotu i obecnego zapotrzebowania.

Akumulatorek o pojemności 1700 mAh będzie można oczywiście wykorzystać również, jako dodatkowe źródło energii dla iPhone’a. Jest to podobna pojemność do tej, jaką iPhone oferuje domyślnie, więc czas pracy na jednym ładowaniu wydłużyć ma się nawet dwukrotnie.

Design Krimston TWO ma dobrze komponować się z bryłą iPhone’a. Producent zapewnia, że również jakość wykonania ma stać na bardzo wysokim poziomie. Jeśli rendery chociaż trochę pokrywają się z rzeczywistością, to muszę przyznać, że rzeczywiście obudowa nie szpeci jakoś specjalnie telefonu Apple’a. Zwiększa ona jednak znacząco jego grubość i wysokość, gdyż wystaje poniżej dolnej krawędzi smartfona.

Warto jeszcze wspomnieć, że na dole TWO znajdziemy coś na wzór diody powiadomień. Na kickstarterowej stronie nie ma jednak żadnych szczegółowych informacji w jaki sposób będzie ona działać. Do działania obudowa wymaga zainstalowania na iPhonie specjalnej aplikacji.

Obraz
© Kickstarter

Docelowo gotowy produkt ma kosztować 200 dolarów, czyli około 750 zł. Dosyć drogo. Jeśli jednak macie iPhone’a, czujecie nieodpartą potrzebę posiadania dwóch kart SIM i nie boicie się ryzyka - możecie zamówić egzemplarz dla siebie już teraz, wpłacając na konto projektu równowartość 159 dolarów. Do końca kampanii zostało 16 dni. Do tej pory udało się sfinansować jedynie 40% celu, więc nie wiadomo, czy coś z tego w ogóle będzie. A nawet jeśli... to nie wiem czy w takiej cenie znajdzie się na taki produkt tak wiele chętnych.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)