Potrzebna pilna pomoc medyczna? iPhone pomoże zapewnić ją jeszcze szybciej

Potrzebna pilna pomoc medyczna? iPhone pomoże zapewnić ją jeszcze szybciej16.05.2020 13:38
Potrzebna pilna pomoc medyczna? iPhone pomoże zapewnić ją jeszcze szybciej
Źródło zdjęć: © Create Health / CC BY 2.0
Jakub Krawczyński

Wkrótce ukaże się aktualizacja systemu iOS 13.5, którą obecnie można testować. Nie zawiera ona zbyt wielu zmian, ale jedna funkcja może okazać się szczególnie pomocna, zwłaszcza teraz.

Apple wraz z iOS 13.5 ma umożliwić automatyczne przesyłanie danych dotyczących stanu naszego zdrowia (np. informacji o przewlekłych chorobach czy alergiach) dyspozytorom medycznym.

W ten sposób, jeśli zaistnieje awaryjna sytuacja, ratownicy będą już wstępnie poinformowani i będą mogli lepiej nam pomóc.

Jeśli interesuje was taka funkcja, to możecie z wyprzedzeniem przygotować się na aktualizację iOS 13.5 i wypełnić już teraz Kartę medyczną.

Aby tego dokonać, należy przejść do aplikacji Zdrowie i zakładki Podsumowanie. Następnie w sekcji Dane Medyczne należy wybrać pozycję Karta medyczna.

412215413960016428
Źródło zdjęć: © Apple

To właśnie tam możemy wprowadzić informacje o chorobach, alergiach, zażywanych lekach czy też grupie krwi, a także udostępnić kontakty najbliższych.

Aby zwiększyć przydatność tej funkcji najlepiej umożliwić również dostęp do Karty medycznej na zablokowanym ekranie iPhone'a.

Apple ma wprowadzić aktualizację iOS 13.5 w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)