Potrzebna pilna pomoc medyczna? iPhone pomoże zapewnić ją jeszcze szybciej

Potrzebna pilna pomoc medyczna? iPhone pomoże zapewnić ją jeszcze szybciej
Źródło zdjęć: © Create Health / CC BY 2.0
Jakub Krawczyński

16.05.2020 13:38, aktual.: 16.05.2020 16:18

Wkrótce ukaże się aktualizacja systemu iOS 13.5, którą obecnie można testować. Nie zawiera ona zbyt wielu zmian, ale jedna funkcja może okazać się szczególnie pomocna, zwłaszcza teraz.

Apple wraz z iOS 13.5 ma umożliwić automatyczne przesyłanie danych dotyczących stanu naszego zdrowia (np. informacji o przewlekłych chorobach czy alergiach) dyspozytorom medycznym.

W ten sposób, jeśli zaistnieje awaryjna sytuacja, ratownicy będą już wstępnie poinformowani i będą mogli lepiej nam pomóc.

Jeśli interesuje was taka funkcja, to możecie z wyprzedzeniem przygotować się na aktualizację iOS 13.5 i wypełnić już teraz Kartę medyczną.

Aby tego dokonać, należy przejść do aplikacji Zdrowie i zakładki Podsumowanie. Następnie w sekcji Dane Medyczne należy wybrać pozycję Karta medyczna.

Obraz
© Apple

To właśnie tam możemy wprowadzić informacje o chorobach, alergiach, zażywanych lekach czy też grupie krwi, a także udostępnić kontakty najbliższych.

Aby zwiększyć przydatność tej funkcji najlepiej umożliwić również dostęp do Karty medycznej na zablokowanym ekranie iPhone'a.

Apple ma wprowadzić aktualizację iOS 13.5 w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)