iPhone ma w końcu otrzymać peryskopowy teleobiektyw. Ale dopiero w 2022 roku

iPhone ma w końcu otrzymać peryskopowy teleobiektyw. Ale dopiero w 2022 roku

iPhone ma w końcu otrzymać peryskopowy teleobiektyw. Ale dopiero w 2022 roku
Patryk Korzeniecki
23.07.2020 11:19, aktualizacja: 23.07.2020 13:19

Apple w przyszłych generacjach iPhone'ów ma wprowadzić znaczące zmiany jeśli chodzi o moduł fotograficzny. I nie chodzi tu tylko o jego możliwości powiększania, ale także jakość optyki. Niestety najważniejsza zmiana pojawi się najpóźniej.

Peryskopowe teleobiektywy wykorzystuje jedno lub więcej luster do wydłużenia drogi optycznej. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie dużo większego powiększenia niż w przypadku tradycyjnego układu opartego jedynie na soczewkach.

Jest szansa, że Apple wykorzysta ten pomysł w przyszłej generacji swoich smartfonów. Chciałoby się powiedzieć - w końcu!

iPhone ma w najbliższych latach dostać teleobiektyw w lustrem

Apple według informacji serwisu 9to5mac planuje w przyszłości wykorzystanie peryskopowego teleobiektywu przy projektowaniu iPhone'a. Ma zostać wyprodukowany przez koreańską firmę Semco. Niestety trochę na niego poczekamy - analityk Ming-Chi Kuo spodziewa się go w 2022 roku. Prawdopodobnie otrzyma go iPhone 14 (o ile Apple nie zdecyduje się na inną nazwę).

Obraz

Dzięki takiemu zabiegowi iPhone zyskałby zdecydowanie lepsze możliwości jeśli chodzi o powiększanie obrazu.

iPhone 12 - nowi dostawcy mają dostarczyć lepsze podzespoły

Wcześniej w iPhonie 12 Apple ma zainwestować w jakość komponentów aparatu. Wspomniana Semco ma wykorzystać nowy rodzaj silnika autofokusa. Źródło bardzo ogólnie mówi o tym, że ma zapewnić lepsze osiągi układu. Możemy się domyślać, że zmiana wpłynie na poprawę jego szybkości i celności.

Obraz

Podobno do kręgu dostawców Apple'a weszła chińska marka Sunny Optical - jedna z najlepszych chińskich firm produkujących soczewki. Jest więc szansa na poprawę jakości optyki w smartfonach z jabłkiem w logo. Warto dodać, że dzięki mnogości dostawców firma może liczyć na niższe ceny dzięki konkurencji między nimi.

iPhone'y dzięki tym zmianom z pewnością staną się lepszymi urządzeniami. Szkoda tylko, że Apple w 12 generacji planuje mocno przyciąć baterię. Miejmy jednak nadzieję, że zrekompensuje to nowy procesor Apple A14, który podobno zostanie wyprodukowany w procesie litograficznym 5 nm.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)