iPhone może współpracować z Androidem Wear!

iPhone może współpracować z Androidem Wear!

iPhone może współpracować z Androidem Wear!
Źródło zdjęć: © Mohammad AbuGarbeyyeh
Łukasz Skałba
24.02.2015 08:38, aktualizacja: 24.02.2015 10:11

Okazuje się, że urządzenia Apple'a z iOS-em na pokładzie dzięki drobnym modyfikacjom mogą łączyć się i współpracować z inteligentną galanterią z systemem Androidem Wear.

Wraz z systemem iOS 7 Apple udostępnił usługę Apple Notification Center Service (ANCS), która pozwala na przekazywanie powiadomień z iOS do urządzeń podłączonych przez Bluetooth. Do urządzeń współpracujących z ekosystemem Apple dołączyło więc kilka produktów, między innymi niezwykle popularny Pebble Watch.

Okazuje się jednak, że wystarczy zaprogramować prostą aplikacje, która po zainstalowaniu na obu urządzeniach będzie współpracowała także z konkurencyjnym ekosystemem - Android Wear! Co istotne, nie jest tutaj potrzebny nawet jailbreak.

Android Wear and iOS (direct connection)

Niestety możliwości i funkcje są bardzo ograniczone i nie wykorzystamy potencjału drzemiącego w smartwatchach. Właściwie wyświetlają się tylko powiadomienia i na tym koniec. Nie możemy przeglądać kart Google Now oraz odpisać na wiadomość. Oczywiście nie można oczekiwać, że Apple oficjalnie zatwierdzi aplikację umożliwiającą takie połączenie, gdyż byłby to oczywisty strzał w kolano. Na filmie widzimy iPhone'a 6 współpracującego z Moto 360. Twórcą aplikacji jest MohammadAG, który rozważa już jej upublicznienie,

Źródło: Verge, Antyweb

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)