iPhone najbardziej docenianym telefonem szósty raz z rzędu

iPhone najbardziej docenianym telefonem szósty raz z rzędu

iPhone znów królem rankingów (fot. tech2date.com)
iPhone znów królem rankingów (fot. tech2date.com)
Kamil Homziak
10.09.2011 13:00, aktualizacja: 10.09.2011 15:00

Jedni cenią iPhone'a, inni uważają, że jest przereklamowany i kosztuje zbyt wiele. Nie zmienia to jednak faktu, że jego producent, Apple, dba o swoich klientów i już szósty raz z rzędu zdominował ranking satysfakcji z używanego telefonu. Kto jeszcze się w nim znalazł i na jakich pozycjach?

W badaniu przeprowadzowanym w USA w okresie styczeń-czerwiec 2011 przez J.D. Power and Associates, około 16 tys. osób poproszono o wyrażenie opinii na temat między innymi łatwości obsługi, szybkości czy wyglądu różnych modeli telefonów. Tym razem wielokrotny lider z Cupertino zdobył 838 punktów. Tuż za nią uplasował się tajwański HTC z wynikiem o 30 punktów mniejszym. Miejsce na pudle zamyka Samsung z trzema siódemkami na koncie, a czwarta jest Motorola, która zgromadziła zaledwie dwa punkty mniej. Na kolejnych pozycjach uplasowali się RIM (762 pkt), LG (760), Palm (733) oraz Nokia (721). Wynik tej ostatniej może dziwić, bo fińska marka wciąż ma wielu fanów, którzy nie chcą zamienić swoich telefonów na produkty konkurencji.

Ranking satysfakcji z telefonów (fot. J.D. Power and Associates)
Ranking satysfakcji z telefonów (fot. J.D. Power and Associates)

Czy zgadzacie się z werdyktem J.D. Power? Czy produkty Apple są aż tak dobre, aby przez 6 lat z rzędu piastować pozycję lidera? Czy nie przesacowane jest HTC, które w wynikach sprzedaży nigdy nie zajęło drugiego miejsca? A może niedoceniany jest Samsung, który szykuje się do ataku na pozycję lidera światowej sprzedaży?

Źródło: Engadget

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)