iPhone numerem jeden Flickr

iPhone numerem jeden Flickr
18.08.2009 10:30
flickr-camera
flickr-camera
Karolina Adamus
Karolina Adamus

Popularność iPhone'a nie przestaje mnie zadziwiać. Rozumiem, że ten telefon ma rewelacyjnie zaprojektowany interfejs i fajne aplikacje dodatkowe, ale żeby robić z niego coś idealnego do wszystkiego? Spójrzcie chociażby na powyższy obrazek pokazujący popularność aparatów, którymi robione są zdjęcia dla serwisu Flickr. Żeby komórka z aparatem bez lampy błyskowej i zoomu była tak wysoko!

Oczywiście przewagą komórek nad aparatami jest fakt, że i tak zawsze nosimy je przy sobie. Aparat nie koniecznie. Szczególnie nie dużą lustrzankę. Jest jednak na rynku tyle różnych komórek. Wiele z nich ma znaaacznie lepsze aparaty niż iPhone. Nawet w nowej wersji 3GS. A mimo to właśnie produkt Apple prześciga urządzenia takich producentów jak Canon czy Nikon. Czy iPhone jest aż tak popularny?

Można przypuszczać, że wraz z wypuszczeniem iPhone'a 3GS w liczbie branych pod uwagę telefonów są dwa modele - powiedziała dla LA Times Lucy Chun, rzeczniczka Flickr. Inni producenci rozdzielają swoje modele co mogło by tłumaczyć takie wyniki.

Trudno jednak nie zastanawiać się jak to wszystko potoczy się dalej? Każdy myślący człowiek zdaje sobie sprawę, że aparaty w komórkach nigdy nie będą tak dobre jak w profesjonalnych aparatach. Z drugiej strony popularyzacja mediów elektronicznych nastawionych często na szybkość, a nie jakość nie wymaga aż tak znakomitych zdjęć jak dawniej. Do druku fotki muszą być rewelacyjne, do bloga aktualizowanego kilka(naście) razy dziennie nie koniecznie.

Czy sądzicie, że kamery w komórkach przejmą kiedyś rolę tradycyjnych aparatów?

Źródło: mashableLA Times

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)