Więcej pamięci dla iPhone'a!

Więcej pamięci dla iPhone'a!
Krystian Bezdzietny

31.10.2009 14:00, aktual.: 31.10.2009 15:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sytuacji, w których nagle zaczyna nam brakować wolnej pamięci RAM w iPhonie jest wiele. Dziennie spotykamy się z tym kilkakrotnie. Za dużo kart w Safari otwartych, zbyt pamięciożerne aplikacje i tak w nieskończoność. Okazuje się, że jest sposób, który w pewnym sensie dodaje naprawdę dużo wolnej pamięci do wykorzystania.

Tenże pamięciowy skok można zaobserwować na screenie powyżej. Domyślnie po uruchomieniu iPhone'a (3G) do dyspozycji mamy jakieś 50-55MB pamięci. Po zaopatrzeniu się pewien dodatek ok. 80-85MB. Jest różnica, prawda? Można korzystać z nawigacji i słuchać muzyki jednocześnie. Sposób zwiększenia pamięci z pewnością przyda się każdemu, kto dogadza sobie poprzez korzystanie z aplikacji Backgrounder.

Uwaga! Tego typu modyfikacje niosą ze sobą pewne ryzyko uszkodzenia iPhone'a. Po dłuższym korzystaniu z poniższej modyfikacji niektóre osoby zauważyły, że iPhone zwolnił podczas wykonywania nawet podstawowych czynności. Fakt, pamięci jest więcej i ona pozostaje, jednak pojawia się spowolnienie. Dzieje się to wskutek tego, że po zainstalowaniu dodatku uwalniamy w iPhonie pamięć SWAP, która jest wolniejsza od tej, na której pracujemy domyślnie. Warto też dodać, że po aktywacji dodatku pamięć SWAP będzie używana tylko wtedy, kiedy ta podstawowa będzie się wyczerpywać, a takich sytuacji w ciągu dnia jest niewiele.

Poniższy sposób działa na iPhone'ach wszystkich generacji, jak i iPodach Touch.

Całość wykonujemy na własną odpowiedzialność!

Co więc zrobić, aby wyposażyć iPhone'a w cenne megabajty dodatkowej pamięci?

  1. Ściągamy z tej strony plik* com.apple.dynamic_pager.zip* i wypakowujemy jego zawartość.
  2. Łączymy się z iPhone za pośrednictwem SSH.
  3. Wchodzimy w iPhonie do lokalizacji /System/Library/LaunchDaemons/ i tu wrzucamy wypakowany wcześniej ściągnięty i wypakowany plik.
  4. Restartujemy iPhone'a i cieszymy się efektami.

Aby sprawdzić ilość dostępnej pamięci wystarczy przywołać okno SBSettings lub polecam również zainstalowanie

Uwaga! Nawet jeśli mamy zainstalowane SBSettings i wyświetlana wolna pamięć nie przekracza 55MB (czyli teoretycznie żadne zmiany nie zostały wprowadzone), to uruchamiamy *Processes *z panelu SBSettings i włączamy opcję Free Up Memory. Po 5 sekundach naszym oczom ukaże się znaczne zwiększenie wolnej pamięci.

Jeśli jednak opcja zwiększenia pamięci przestanie nam się podobać, to zawsze można ją wyłączyć. W tym celu wystarczy usunąć plik *com.apple.dynamic_pager.plist *z lokalizacji, do której go wrzuciliśmy i zrestartować iPhone'a. Wówczas wszystko powinno wrócić do normy.

źródło: forum.myapple.pl

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)