Jeśli brakuje Ci w iPhonie dodatkowych przycisków pod ekranem, polubisz to szkło ochronne

Jeśli brakuje Ci w iPhonie dodatkowych przycisków pod ekranem, polubisz to szkło ochronne

iPhone 6
iPhone 6
Źródło zdjęć: © shutterstock.com
Konrad Błaszak
04.11.2015 15:13, aktualizacja: 04.11.2015 16:13

iPhone'y znane są między innymi z tego, że mają tylko jeden klawisz Home pod ekranem, czyli zupełnie inaczej niż duża część telefonów z Androidem. Jeśli Wam to nie odpowiada, powinniście kupić specjalne szkło ochronne, które dodaje dwa przyciski na dole smartfona.

Korzystam na co dzień ze smartfonów pracujących pod kontrolą Androida oraz Windows Phone'a, które mają po 3 przyciski na dole ekranu. Gdy pierwszy raz chciałem coś zrobić na smartfonie Apple'a, nie umiałem się odnaleźć. Przy starszych modelach, które mają 3,5- lub 4-calowe ekrany nie było to dużym problemem, ponieważ dzięki ich rozmiarowi bez problemu dosięgałem do górnych krawędzi wyświetlacza, gdzie ulokowane były dodatki ułatwiające nawigację, ale nowe iPhone'y są już nieco trudniejsze w obsłudze, szczególnie modele z Plusem w nazwie.

Rozwiązaniem tego problemu może być specjalne hartowane szkło ochronne firmy Aerb, które dodaje dwa przyciski koło klawisza Home. Wydaje się niesamowite, ale zobaczcie na film przygotowany przez TechSmartt:

Secret iPhone Button Trick!

Pewnie zastanawiacie się, jak to w ogóle możliwe. Też na początku głowiłem się nad tym jak zwykłe szkło ochronne może jednocześnie być dotykowymi klawiszami funkcyjnymi, ale wszystko wyjaśnia opis na aukcji tego gadżetu:

Wbudowany specjalny "obwód" łączy lewą i prawą dolną przestrzeń z górnymi krawędziami ekranu po lewej i prawej stronie, gdzie w większości aplikacji znajdują się przyciski Wstecz oraz Potwierdź.

Taki gadżet sprawia, że każdy iPhone 6, 6 Plus, 6s oraz 6s Plus będzie mieć dwa dodatkowe przyciski, co dla wielu będzie bardzo istotne, szczególnie dla posiadaczy większych modeli. Smartfony Apple'a z 5,5-calowymi ekranami nie należą do najmniejszych, więc jeśli nie macie bardzo dużych rąk, to taki gadżet znacząco ułatwi codzienne korzystanie z większości aplikacji.

Co jednak istotne - jak zaznacza producent - rozwiązanie to działa tylko wtedy, gdy smartfon jest trzymany w dłoni, a przyciski odpowiedzialne za powrót do wcześniejszego ekranu i wykonanie jakiejś akcji ulokowane są w górnych rogach interfejsu. Oczywiście z racji tego, że jest to szkło hartowane, chroni ono również sam ekran, więc spełnia taką samą funkcję jak większość paneli ochronnych kupowanych na ekran.

To szkło ochronne kosztuje obecnie w promocji 9,99 dolarów (ok. 38 zł) i można dostać je na amerykańskim Amazonie. Problem jedynie w tym, że podczas procesu zakupu pokazało mi, że koszt przesyłki to aż 90 zł, więc łącznie trzeba przygotować 130 zł. Z drugiej jednak strony i tak mówimy o przecenie, gdyż egularna cena tego szkła to 40 dolarów (155 zł).

Gdybym miał iPhone'a to zastanowiłbym się nad tym dodatkiem, ponieważ oprócz zabezpieczenie ekranu miałbym również znacząco ułatwioną nawigację w wybranych aplikacjach, co zdaje się działać dobrze. Ja bardzo sobie cenię, że większość podstawowych rzeczy mogę zrobić na smartfonie tylko jedną ręką, co w 5,5-calowym modelu nie należałoby do łatwych. Jeśli macie smartfona Apple'a i również chcielibyście korzytać z niego bez gimnastykowania swoich rąk, to powinniście bliżej przyjrzeć się temu gadżetowi.

Źródło: TechSmartt, dzięki Qlimax za informację

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)