iPhone w cenie mieszkania. Wersja z portem USB-C sprzedana

iPhone w cenie mieszkania. Wersja z portem USB-C sprzedana

iPhone w cenie mieszkania. Wersja z portem USB-C sprzedana
Miron Nurski
12.11.2021 15:21, aktualizacja: 12.11.2021 16:21

Hobbystyczny projekt szwajcarskiego studenta okazał się żyłą złota.

Przypomnijmy: Ken Pillonel  -  student robotyki ze Szwajcarii - zmodyfikował iPhone'a X, uzbrajając go w pełni funkcjonalny port USB-C. Skomplikowany projekt zdobył zainteresowanie mediów na całym świecie, więc pomysłowy majsterkowicz postanowił zlicytować swój telefon na eBayu.

Kwota transakcji najpewniej przekroczyła jego najśmielsze oczekiwania.

iPhone X z USB-C sprzedany za ponad 86 000 dolarów

Finalna kwota do dokładnie 86 001 dolarów, czyli równowartość niemal 349 000 złotych. Za taką kwotę spokojnie można kupić 40-metrowe mieszkanie w średniej wielkości mieście.

Pillonel nie ukrywał, że zamknięcie w obudowie iPhone'a X portu USB-C, który pozwala zarówno na ładowanie, jak i transfer danych, było bardzo czasochłonnym przedsięwzięciem. Ale - jak widać - chyba się opłaciło.

How the World's First USB-C iPhone was born

Jeśli zwęszyliście pomysł na biznes i już biegniecie ze swoimi iPhone'ami po lutownice, mam niezbyt optymistyczne wieści. Jak wspomniałem, ten konkretny egzemplarz zyskał międzynarodową sławę jako pierwszy na świecie iPhone z USB-C. Motywacje zwycięzcy aukcji nie są znane, ale można bezpiecznie założyć, że skusiła go kolekcjonerska wartość telefonu, a nie jego walory użytkowe.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)