iPhone wciąż najbardziej pożądany

iPhone wciąż najbardziej pożądany

Ukochany iPhone? | Tisa's Creations
Ukochany iPhone? | Tisa's Creations
Kamil Homziak
21.07.2011 08:23, aktualizacja: 21.07.2011 10:23

Choć smartfony z Androidem czy Windows Phone 7 powiększają swoje udziały na rynku, to wciąż najwięcej osób kupiłoby iPhone'a, gdyby tylko mogło. Zbadano także zadowolenie użytkowników różnych systemów operacyjnych. Który jest górą?

Badanie zostało przeprowadzone przez ChangeWave w USA na grupie ponad 4000 osób. 46% zadeklarowało, że gdyby miało kupić nowy telefon w ciągu najbliższych 3 miesięcy, wybrałoby iPhone'a. To skok o 2 punkty procentowe w stosunku do tej samej ankiety z marca bieżącego roku. Wzrost o 1% zanotował też Android - na telefon z tym systemem zdecydowałoby się 32% ankietowanych. Te dwa systemy są o lata świetlne przed BlackBerry - zainteresowanie nim wyraża zaledwie 4% badanych (spadek o 1%).

Apple deklasuje konkurentów także pod względem zadowolenia z posiadanego smartfona - 70% w stosunku do 50% wśród użytkowników Androida. W tym rankingu pomiędzy dwójkę liderów zdołał wedrzeć się Microsoft ze swoim Windows Phone 7 - zadowolonych z niego jest 57% respondentów. Starszy Windows Mobile cieszy się zaledwie 14-procentowym poparciem.

Źródło: CNET

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)