iPhone X - dostępność w Polsce pozostawia wiele do życzenia. Nie wszyscy chętni dostaną swoje telefony w pierwszym terminie

iPhone X - dostępność w Polsce pozostawia wiele do życzenia. Nie wszyscy chętni dostaną swoje telefony w pierwszym terminie

iPhone X - dostępność w Polsce pozostawia wiele do życzenia. Nie wszyscy chętni dostaną swoje telefony w pierwszym terminie
Miron Nurski
27.10.2017 10:11, aktualizacja: 27.10.2017 12:14

iPhone X - prawdopodobnie najbardziej wyczekiwany telefon tego roku - w końcu trafił do przedsprzedaży. Niestety potwierdziły się przecieki o mocno ograniczonej dostępności. Jeśli komuś udało się złożyć zamówienie z dostawą na 3 listopada, może mówić o wielkim szczęściu.

iPhone X - przedsprzedaż w Polsce ruszyła

iPhone X to pierwszy iPhone w historii, który w Polsce debiutuje tego samego dnia, co w innych krajach. Niestety tylko teoretycznie, bo choć przedsprzedaż oficjalnie ruszyła o 27 października o 9:01, a wysyłka pierwszych egzemplarzy zaplanowana jest na 3 listopada, dotyczy to niewielkiej liczby klientów.

Nawet część osób, które próbowały złożyć zamówienie przez Apple.com tuż po 9:01, otrzymało powiadomienie o dostawie w drugiej połowie listopada lub nawet początku grudnia.

W chwili pisania tego tekstu na Apple.com widoczna jest informacja o gotowości do wysyłki w ciągu 5-6 tygodni, więc mówimy o pierwszej połowie grudnia. Dotyczy to wszystkich wariantów pamięciowych i kolorystycznych oraz wszystkich rynków. Czas ten może się wydłużyć, bo kilkanaście minut wcześniej było to jeszcze 4-5 tygodni.

iPhone X na Apple.com
iPhone X na Apple.com

Z doświadczenia ze słuchawkami AirPods wiem, że nie oznacza to, że za 5-6 tygodni iPhone X będzie dostępny od ręki. Jeśli ktoś wstrzyma się do tego czasu ze złożeniem zamówienia, prawdopodobnie będzie musiał czekać do 2018 roku. W przypadku AirPodsów 6-tygodniowy termin dostawy utrzymywał się od grudnia do kwietnia.

U Premium Resellerów jest podobnie

Cortland także informuje o planowanej dostawie w ciągu 6 tygodni. Z kolei w sklepach iDream oraz iSpot z jakiegoś powodu w ogóle nie można składać zamówień.

iPhone X - polskie sklepy nie wiedzą, ile egzemplarzy będą miały w dniu premiery

iPhone'a X można także zakupić w sklepach RTV Euro AGD, x-kom, Media Expert, Saturn czy Komputronik, a także u operatorów Orange, T-Mobile oraz Play. Ci nie informują jednak o dostępności, a co najwyżej o wysyłce zgodnie z kolejnością zamówień.

Z dobrego źródła dowiedziałem się, że w momencie startu przedsprzedaży polskie sklepy nie wiedzą, iloma egzemplarzami będą dysponować w dniu premiery. Nie mówiąc już o dostępności poszczególnych wersji. Innymi słowy - sklepy sprzedają towar, którego fizycznie nie mają.

Obraz

Część osób, które złożyły zamówienie, za kilka dni otrzyma e-maila z informacją o przesunięciu terminu wysyłki z ewentualną opcją anulowania zamówienia. Podobnie było zresztą ze wcześniejszymi modelami. W przypadku iPhone'a 7 na start zabrakło przede wszystkim modeli z Plusem w nazwie.

Niektórzy szczęściarze próbują swoje szczęście zmonetyzować

iPhone X szybko pojawił się na Allegro. Ceny egzemplarzy z potwierdzoną dostawą na 3 listopada sięgają nawet 8499 zł!

Obraz

Przypominam, że wariant 64 GB oficjalnie kosztuje 4979 zł, a pojemniejsza wersja (256 GB) wyceniona jest na 5729 zł.

Mam nadzieję, że uda mi się dorwać iPhone'a X w pierwszym terminie

Sam skorzystałem z oferty jednego z elektromarketów licząc na to, że ich strony będą mniej oblegane niż Apple.com. Czy były? Tego na razie nie wiem, bo nie dostałem jeszcze informacji, czy dostanę telefon 3 listopada.

A jak u was? Komuś udało się zamówić iPhone'a X z dostawą na 3 listopada?

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)