iPhone XS vs iPhone XR – czym różnią się najnowsze smartfony Apple’a?

iPhone XS vs iPhone XR – czym różnią się najnowsze smartfony Apple’a?

iPhone XS vs iPhone XR – czym różnią się najnowsze smartfony Apple’a?
Materiał sponsorowany
04.01.2019 12:27, aktualizacja: 06.02.2019 11:04

Pod koniec września na polskim rynku zadebiutował iPhone XS. Niecały miesiąc później, do sprzedaży trafił jego następca – iPhone XR. Jakimi parametrami różnią się obydwa modele z najnowszej serii Apple – X? Który z nich warto kupić? Podpowiadamy.

Porównanie iPhone’ów – XS vs XR

Najnowsze propozycje smartfonów od Apple’a dzieli zaledwie miesiąc pomiędzy premierami. Choć niektóre różnice w parametrach obydwu telefonów są jedynie subtelne, znaleźć można również takie, które przesądzają o zakupie konkretnego modelu. Najbardziej zauważalne rozbieżności dotyczą m.in. przekątnej ekranu, tylnej kamery oraz właściwości wodoodpornych poszczególnych egzemplarzy.

iPhone XS vs iPhone XR – najważniejsze różnice

Już przyglądając się z zewnątrz obydwu telefonom, można stwierdzić, że iPhone XR to tańszy model, w przypadku którego, producent poszedł na kilka kompromisów. XR wprawdzie ma większą przekątną ekranu, ale jednocześnie ma również szerszą – w porównaniu do modelu XS – ramkę oraz wycięcie na przednią kamerę. Podobnie jest z obudową, która została wykonana z aluminium, a nie jak w przypadku XS, ze stali nierdzewnej.

iPhone XR ma pojedynczy, a nie podwójny – jak w przypadku XS – tylny aparat. Mimo tego, kamera została wyposażona w wiele przydatnych funkcji. Warto wspomnieć chociażby o Smart HDR oraz trybie portretowym, z opcją rozmywania tła. Ta duga funkcja jest dostępna w nieco uboższej wersji niż w przypadku iPhone’a XS, bo z trzema, a nie pięcioma trybami do wyboru.

Modele różni też klasa wodoodporności. iPhone XS wytrzyma 30-minutowe zanurzenie na głębokości 2 m. Z kolei iPhone XR przetrwa 30-minutowe zanurzenie na głębokości 1 m. iPhone XR może za to poszczycić się lepszą baterią – 2950 mAh, (w przypadku iPhone XS to 2660 mAh), co przekłada się na odpowiednio – 25 i 20 h rozmów.

iPhone XS i XR to najnowsze propozycje od Apple’a o bardzo zbliżonych cechach, z którymi bliżej zapoznasz się na stronie: http://www.t-mobile.pl/telefony-i-urzadzenia/telefony/cat10019.chtml.

O ile różnice w parametrach obydwu modeli w większości są niewielkie, o tyle rozbieżność w przypadku cen jest znacząca. Podstawowy model XR jest blisko tysiąc złotych tańszy od podstawowej opcji iPhone’a XS.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)