iPhone'y na ratunek pasażerom w kwarantannie. Pozwoliły na zdalną konsultację ze służbą zdrowia

iPhone'y na ratunek pasażerom w kwarantannie. Pozwoliły na zdalną konsultację ze służbą zdrowia
17.02.2020 16:31
iPhone'y na ratunek pasażerom w kwarantannie. Pozwoliły na zdalną konsultację ze służbą zdrowia
Źródło zdjęć: © Masuda Jun / LINE (Twitter)
Patryk Korzeniecki
Patryk Korzeniecki

Nagłośniony przez media kurs statku Westerdam nie należał do zwykłych podróży. Tułał się 2 tygodnie po morzu, ponieważ żaden port go nie wpuścił. Na kwarantannie w Japonii udzielono pasażerom osobliwej pomocy - rozdano setki telefonów, które pozwalały im na zdalny kontakt medyczny.

Holenderski statek wycieczkowy Westerdam wypłynął 1 lutego z Hong Kongu. W trakcie rejsu okazało się, że jeden z pasażerów jest prawdopodobnie zakażony koronawirusem. Statek z ok. 3700 pasażerami został poddany kwarantannie przed portem miejskim w Jokohamie. Według ostatnich informacji na pokładzie zarażonych zostało już 285 osób.

Jedną z pomocy, którą otrzymali pasażerowie były... iPhone'y 6S.

Telefony Apple'a w służbie pasażerom

Według informacji Masudy Juna zamieszczonej na Twitterze, Ministerstwo Zdrowia Japonii dostarczyło pasażerom statku Westerdam 2000 iPhone'ów. Miały one preinstalowaną aplikację, która umożliwiała im zdalny kontakt z lekarzem.

412214177697235878
Źródło zdjęć: © Masuda Jun / LINE (Twitter)

Okazuje się, że wybór marki był nieprzypadkowy. Na początku brano pod uwagę tańsze urządzenia z Androidem, jednak obawiano się o prawidłowe działanie programu na systemie Google'a. Apple wygrało.

412214177697366950
Źródło zdjęć: © Masuda Jun / LINE (Twitter)

Nie wiadomo, czy pasażerowie będą musieli oddać telefony, czy zostaną one już ich własnością. Myślę jednak, że to byłby dobry sposób na rekompensatę wszystkich niedogodności związanych z sytuacją na statku i bezcelowym tułaniem się przez tyle czasu po morzu. Nie mówiąc już o stresie związanym ze strachem przed zarażeniem.

Pasażerowie po powrocie do swoich krajów zostaną poddani kolejnej kwarantannie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)