iPhone/iPod touch jako budzik? Proszę bardzo!

iPhone/iPod touch jako budzik? Proszę bardzo!

iPhone/iPod touch jako budzik? Proszę bardzo!
Mateusz Gołąb
16.01.2009 08:00, aktualizacja: 16.01.2009 09:00

Jeśli koniecznie chcecie z tak zaawansowanego urządzenia komunikacyjnego jakim jest iPhone zrobić zwykły budzik to nic nie szkodzi na przeszkodzie. Właśnie pojawiły się nowe lub uaktualnione aplikacje z tej kategorii. Jedną z nich jest LCD Clock.

Jeśli koniecznie chcecie z tak zaawansowanego urządzenia komunikacyjnego jakim jest iPhone zrobić zwykły budzik to nic nie szkodzi na przeszkodzie. Właśnie pojawiły się nowe lub uaktualnione aplikacje z tej kategorii. Jedną z nich jest LCD Clock.

Sam bym jej nie zauważył, gdyby nie Mel Martin z tuaw.com – jakoś nie śledzę z zapartym tchem w AppStore działu z budzikami... LCD Clock wyświetla na ekranie godzinę, datę, dzień tygodnia oraz kalendarz – jak starego typu wyświetlacz ciekłokrystaliczny. Jeśli macie ciocię i wujka w USA lub Japonii, to program potrafi wyświetlać tamtejsze święta. Sam zegar może pracować w trybie 12 lub 24 godzinnym, wyświetlacz może mieć cztery różne kolory i potrafi wyświetlać się zarówno w pionie jak i poziomie. Po uruchomieniu LCD Clock pracuje cały czas na podświetleniu ekranu, więc ma to sens jedynie, kiedy iPhone stoi na ładowarce. LCD Clock kosztuje 0,99 dolara.

W AppStore znajdziecie też więcej budzików i nocnych wyświetlaczy godziny. Clock z DAVA Colsulting pokazuje dużą godzinę w trzech trybach – analogowym, cyfrowym oraz tekstowo. Sprytnym suwakiem można zmieniać kolor wyświetlania godziny, a jeśli macie ochotę, to tło może być animacją. Oczywiście Clock potrafi zbudzić swojego posiadacza sygnałem.Także i tutaj podświetlenie działa non stop (chociaż moża to wyłączyć) i trzeba mieć iPhone w ładowarce, żeby nie zeżarł baterii w pół godziny. Clock kosztuje 0,99 dolara.

Night Stand to ślicznie wyglądający zegar, którego wygląd zaprojektował Piotr Gajos (możecie też podziwiać inny jego projekt, grę The Plateau). Trzy wersje kolorystyczne, tryb 12/24 godzinny, działa w pionie jak i w poziomie. No i jest darmowy. Wielu z Was pewnie już dawno go ma.

goodNite – Alarm Clock night Light nie jest może najładniejszy, ale ma jedną zaletę – nie zżera prądu z baterii iPhone'a, bo elegancko wygasza ekran. Wystarczy klasnąć w dłonie lub strzelić palcami tak aby „usłyszał” to iPhone z goodNite aby włączyć i wyłączyć podświetlenie. Pozwala na ustawianie alarmu, koloru cyferek i tła, pracuje w pionie i poziomie, ma tryb 12 i 24 godzinny. GoodNite kosztuje 0,99 dolara.

EasyClock jest darmowy i potrafi to co większość zegarów – pokazuje godzinę, datę, w pionie lub poziomie, pozwala na zmianę kolorów cyferek jak i tła, wyświetla zegar w sposób cyfrowy lub analogowy.

Touch Flip Clock jest jednym z ciekawszych zegarków, bo człowiek czuje się jak na peronie PKP – godzina pokazuje się na obracanych cyferkach wyświetlacza. Taki styl retro. Potrafi obudzić nie tylko dźwiękiem i wibracją (!) ale i muzyką. Pracuje w pionie i poziomie. Touch Flip Clock kosztuje 0,99 dolara.

Jeśli jednak jesteście zwolennikami zupełnego stylu retro, to polecam jeden z zegarków pokazujących czas na lampach Nixie. Każdy z nich kosztuje 0,99 dolara i możecie wybierać wśród Nixie Clock A, Nixie Clock, Nixie Tube Clock lub Nixie FX.

Źródło: TUAW

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)