iPod Nano z aparatem, szybszy touch i większy classic

iPod Nano z aparatem, szybszy touch i większy classic

iPod Nano z aparatem, szybszy touch i większy classic
Paweł Cebula
09.09.2009 18:40, aktualizacja: 09.09.2009 20:40

Zgodnie z wcześniejszymi przypuszczeniami, w trakcie dzisiejszej imprezy "It's only rock and roll, but we like it" doszło do prezentacji nowych wersji iPodów. Aktualizacja objęła popularne modele odtwarzaczy, jakimi są iPod touch, iPod nano i iPod Classic. Co nowego?

411609496163648044

Zmiany dotyczą kilku aspektów - dodatkowych funkcji, większych pojemności i nowych cen. Największą nowością (ale nie zaskoczeniem) jest fakt, że Apple wprowadziło do swoich odtwarzaczy nano aparat cyfrowy, z możliwością nagrywania filmów wideo. Rozwiązanie to wnosi wiele korzyści - możliwe jest np. korzystanie z jeszcze większej liczby aplikacji, które wchodzą w skład App Store.

iPod nano został dodatkowo wzbogacony o:

  • większy ekran 2,2"
  • obsługę radia FM
  • obsługę Genius
  • obsługę Nike+
  • program do nagrywania dźwięku i obrazu

Dla osób, którym zależy na "indywidualności" dobrą wiadomością będzie udostępnienie kolejnych kolorów obudów (różowy, srebrny, czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony, jasnoniebieski, ciemnoniebieski, grafitowy). Ceny w zależności od wersji pojemnościowej - 8GB to wydatek 149$, a 16GB niewiele więcej, bo 179$.

appleletsrock83
appleletsrock83

Apple nie zapomniało o iPodzie touch, ale tutaj zmian jest mniej niż w przypadku mniejszego odtwarzacza. Nowe iPody touch będą wspierać technologię OpenGL, a więc podobnie jak w przypadku iPhone'a 3GS można spodziewać się znaczącego przyspieszenia działania (szczególnie w przypadku gier). Według Apple różnica w szybkości może sięgać nawet 50 procent.

appleletsrock83
appleletsrock83

iPody touch będą dostępne w 3 wersjach 8 GB (199$), 32 GB (299$) oraz - nowość - 64 GB za 399$. Wersja 64 GB była do przewidzenia. Cena nie jest zbyt wygórowana, chociaż w przypadku polski będzie kształtować się najprawdopodobniej w okolicach 1500 złotych, co jest sporym wydatkiem.

fot. Engadget
fot. Engadget

iPod classic również został poddany aktualizacji - od teraz będzie on dostępny w nowej większej (rzecz jasna) pojemności, która będzie wynosić 120 GB. Co ważne, za zwiększeniem przestrzeni dyskowej nie idzie powiększenie gabarytów odtwarzacza. Cena 160 GB wersji to 249$.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)