iRip2, czyli jak ściągnąć muzykę i zdjęcia z iPhone'a na Maca

iRip2, czyli jak ściągnąć muzykę i zdjęcia z iPhone'a na Maca
20.12.2010 20:26
Quicklook w iRip2
Quicklook w iRip2
Krzysztof Basel
Krzysztof Basel

Apple nie pozwala na zgrywanie danych z naszych urządzeń z iOS przez iTunesa. Chcąc swobodnie ściągnąć muzykę czy zdjęcia z iPhone'a, trzeba radzić sobie w inny sposób. Najlepszym rozwiązaniem jest świetny program iRip2.

iRip2 to dzieło Little App Factory - twórców takich programów, jak iRipIt czy Tagalicious. Idea aplikacji jest bardzo prosta. iRip2 pozwala na swobodne zgrywanie danych z urządzeń z iOS na dysk Maców. To funkcja, której nie oferuje iTunes - w pewnej mierze zgrywanie umożliwiają tylko inne aplikacje firm trzecich.

411925618943722406

iRip2 potrafi ściągnąć każdy rodzaj danych - muzykę, książki, zdjęcia, filmy, playlisty czy dzwonki. Dane można pobrać bezpośrednio do iTunesa lub do konkretnego folderu na dysku. W dodatku możemy też przesłuchać muzykę czy podejrzeć zdjęcia z naszego mobilnego urządzenia bez konieczności pobierania wszystkiego na dysk Maca.

Wystarczy podpiąć iPhone'a, iPada czy iPoda, aplikacja przez chwilę przeanalizuję zawartość urządzenia i po kilku sekundach program jest gotowy do pracy. iRip2 ma prosty i przejrzysty interfejs zbliżony do UI znanego z iTunesa. Czego potrzeba więcej? iRip2 to obecnie chyba najlepszy program do ściągnia danych z urządzeń z iOS na Maki. Wersja na system Windows będzie dostępna na początku 2011 roku.

411925618943919014

Jedynym mankamentem aplikacji jest jej cena - ok. 25 dolarów. Możecie też pobrać wersję demo, której działanie jest jednak ograniczone do pobrania jedynie 50 utworów.

Gdyby Wasz portfel nie zniósł takiego wydatku, to mam coś na pocieszenie. Po podłączeniu urządzenia z iOS do obecnej wersji iTunes możemy odsłuchiwać wszystkie utwory znajdujące się na iPhonie czy iPadzie. Rozwiązanie to działa także na obcych komputerach. Możemy słuchać swojej muzyki np. na zabezpieczonych komputerach w pracy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)