iRoll - zwijany smartfon przyszłości

iRoll - zwijany smartfon
iRoll - zwijany smartfon
Kamil Homziak

05.07.2011 12:26, aktual.: 05.07.2011 14:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

iRoll to telefon koncepcyjny, który ma intrygować przede wszystkim nietypowym kształtem. Nazwa oraz biały kolor nasuwają też skojarzenia z Apple'em. Jakie są możliwości iRolla?

iRoll to dzieło pochodzącego z Indii projektanta Sudhanwa Chavana, którego celem było stworzenie cienkiego, zwijanego telefonu z ekranem dotykowym. Da się to osiągnąć dzięki wykorzystaniu wyświetlacza OLED, a zrolowany smartfon powinien być niewiele większy od zwykłego długopisu. Jego inteligentna powierzchnia może świecić na różne kolory, informując np. o nieodebranym połączeniu czy niskim poziomie baterii.

Giętki wyświetlacz to nie wszystko. Chavan chwali się też aparatem, który dzięki zastosowanemu mechanizmowi zębatkowemu można obracać o 360 stopni. Telefon ma oferować łączność 3G i Blutooth oraz złącze USB, do którego będzie można podłączyć choćby pendrive'a. Biorąc pod uwagę możliwości współczesnych smartfonów, w projekcie brakuje choćby WiFi czy GPS-u, ale specyfikacja nie ma w tym przypadku większego znaczenia. iRoll wygląda bardzo ciekawie i mam nadzieję, że kiedyś zobaczymy podobne urządzenia na sklepowych półkach.

Jak Wam podoba się ten projekt?

Źródło: Pocket Ling

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)