iSource i Apple Polska wspierają nowoczesne metody edukacji dzieci i młodzieży

iSource i Apple Polska wspierają nowoczesne metody edukacji dzieci i młodzieży
Zbyszek Kowal

11.01.2012 05:54, aktual.: 11.01.2012 06:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W dniu 9 stycznia br. w Bibliotece Narodowej w Warszawie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w ogólnopolskim konkursie dla uczniów i nauczycieli przeprowadzonym w ramach projektu "Moj@ Edukacja".

Moj@ Edukacja” to pierwszy projekt, który dał uczniom szansę wypowiedzenia się w praktyczny sposób na temat swoich osobistych preferencji w uczeniu się. Jego rezultatem było powstanie kilkudziesięciu narzędzi edukacyjnych, które mają inspirować uczniów oraz nauczycieli do wprowadzania zmian w codziennej praktyce edukacyjnej. W ramach projektu "Moj@ Edukacja" powstały również dwa e-przewodniki, które służą radą tym, którzy chcieliby wykorzystać dostępne technologie w procesie edukacji, ale nie wiedzą, jak zacząć. Przewodniki w wersji .pdf można pobrać z portalu Edustyle.pl.

Celem projektu było przede wszystkim pobudzanie kreatywności młodych ludzi i ich nauczycieli. Zadaliśmy uczniom pytanie: „jak chcecie się uczyć?”, zaś nauczycielom i studentom kierunków pedagogicznych nieco inne: „jak chcecie uczyć?”. Oczywiście odpowiedzi nie wystarczyło udzielić na piśmie, w formie szkolnego wypracowania. Aby wziąć udział w konkursie, należało zaprezentować ulubione sposoby uczenia się (nauczania), czyli narzędzia edukacyjne, które sprawiają, że uczymy (się) szybciej, łatwiej, skuteczniej, milej. Prace nadsyłane na konkurs mogły być przygotowane w jednej z form: materiału filmowego, materiału dźwiękowego (podcasty/MP3), prezentacji multimedialnej, blogu lub własnej edukacyjnej strony internetowej, albo też wykorzystywać metodę mieszaną – zawierającą różne wymienione tu formy- mówi Marcin Polak, Prezes Zarządu firmy Think Global.

W konkursie uczestniczyli nauczyciele i uczniowie z ponad 200 szkół w całym kraju. Zgłosili oni m.in. takie narzędzia edukacyjne, jak prezentacje, filmy, webquesty, gry, strony WWW, blogi, słowniki multimedialne czy scenariusze lekcji multimedialnych. Łącznie nadesłano ponad 90 zgłoszeń, zaś jury konkursu postanowiło nagrodzić i wyróżnić łącznie 14 prac (narzędzi).

W kategorii Nauczyciel zwyciężył projekt „Filmowa chemia” zgłoszony przez Halinę Szczepaniec, nauczycielkę Gimnazjum Leonarda Piwoni w Szczecinie. W kategorii Uczeń gimnazjum jury przyznało pierwsze miejsce autorowi prezentacji o sposobach wykorzystania metody Mind Mappingu w nauce – Michałowi Kasperskiemu. Zwycięzcami w kategorii Uczeń szkoły ponadgimnazjalnej zostali Aleksander Tyczyński i Mateusz Kępka za filmowe przedstawienie pomysłów na wykorzystanie mobilnych urządzeń na lekcjach.

Bardzo się cieszę, że konkurs na wykorzystanie nowych technologii w edukacji spotkał się z tak dużym zainteresowaniem. Świadczy to o naszym pozytywnym spoglądaniu w przyszłość, w której Internet i urządzenia mobilne to szansa dla dzisiejszej młodzieży - komentuje Agnieszka Ślusarz, Marketing Manager z firmy iSource SA.

Organizatorami projektu „Moj@ Edukacja” była Fundacja Teraz Edukacja oraz firmy iSource SA i Think Global. Patronat medialny nad konkursem objął portal o nowoczesnej edukacji Edunews.pl.

Źródło: iSource

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)