iTunes Kiosk - ciekawy model dystrybucji multimediów

itunes-kiosk
itunes-kiosk
Paweł Cebula

11.05.2009 13:00, aktual.: 11.05.2009 15:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Apple co jakiś czas zgłasza kolejne wnioski patentowe - jest to jedna z niewielu okazji na dotarcie do informacji, odnośnie tego, co ta firma planuje wprowadzić w niedalekiej przyszłości. Jednym z ostatnich pomysłów są "kioski" iTunes. O co chodzi?

iTunes kiosk ma być usługą, która pozwoli każdemu użytkownikowi na zakup i pobieranie plików wideo, czy albumów muzycznych nawet w sytuacjach, gdy nie ma on dostępu do komputera, czy sieci bezprzewodowej np. w trakcie długiej i nudnej podróży. Można by się sprzeczać, czy faktycznie takie "uzasadnienie" ma sens, w sytuacjach gdy iPody dysponują wieloma gigabajtami dostępnego miejsca, a więc każdy może wrzucić wystarczającą ilość rzeczy, która pozwoli przetrwać nawet najdłuższą i najnudniejszą podróż.

Apple poza potencjałem takiej usługi dostrzega również ewentualne problemy i zagrożenia. Jedną z kwestii martwiących Apple byłby sposób transmitowania danych między "kioskiem" a urządzeniem. Z powodu niedostatecznego poziomu zabezpieczeń odpada opcja najprostsza - wykorzystanie sieci WiFi. Apple uznało, że najlepszym wyjściem będzie fizyczne połączenie odtwarzacza z urządzeniem dystrybuującym multimedia.

Pomysł wydaje mi się całkiem ciekawy, ale podobnie jak automaty z iPodami będzie on dostępny tylko dla osób znajdujących się w Stanach Zjednoczonych.

Źródło: AppleInsider

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)