iWatch będzie mieć ekran wykorzystujący mikrodiody?

iWatch będzie mieć ekran wykorzystujący mikrodiody?

iWatch będzie mieć ekran wykorzystujący mikrodiody?
Mateusz Żołyniak
05.05.2014 13:24, aktualizacja: 05.05.2014 15:42

W ręce giganta z Cupertino wpadła kolejna mała firma - LuxVue, specjalizująca się w technologiach związanych z mikrodiodami. Do czego Apple może wykorzystać nową zdobycz?

Apple co jakiś czas po cichu kupuje obiecujące firmy i start-upy. Tylko w ciągu ostatnich 18 miesięcy gigant przejął ponoć aż 24 mniejszych graczy. TechCrunch donosi, że jedną z najnowszych zdobyczy jest firma LuxVue. Oczywiście, Apple tego nie potwierdził, ale też nikt oficjalnie nie zaprzeczył, że doszło do takiej transakcji.

Oświadczenie przedstawiciela Apple::

Apple od czasu do czasu kupuje mniejsze firmy technologiczne. Nie mamy w zwyczaju dyskutować na temat naszych celów i planów.

LuxVue działa na rynku już od kilku lat, ale nigdy nie było o niej głośno. To dość dziwne, ponieważ firma ta zajmuje się przyszłościowymi technologiami związanymi z mikrodiodami i ich wykorzystaniem w wyświetlaczach. Na swoim koncie ma już 8 patentów dotyczących ekranów podświetlanych LED oraz specyficznych układów diod. Działania LuxVue podobno doceniło wielu większych graczy (m.in. Kleiner Perkins i iD Ventures America), którzy zainwestowali w nią 43 mln dol.

Obraz

Teraz specjaliści od mikrodiod będą częścią zespołu sprzętowego Apple'a. Nie ujawniono, czym konkretnie mają się zajmować, ale łatwo się domyślić, że chodzi o ulepszenie stosowanych przez giganta wyświetlaczy. Mikrodiody - jak wspomniałem - to przyszłościowa technologia, która zaczyna być stosowana w medycynie czy przemyśle. Główną zaletą malutkich LED jest znacznie mniejszy pobór energii niż w przypadku diod standardowo montowanych w wyświetlaczach oraz możliwość tworzenia paneli o jeszcze wyższej jasności.

Technologii LuxVue można użyć w wielu urządzeniach Apple'a: od laptopów po smartfony. TechCrunch sugeruje, że rozwiązania LuxVue będą stosowane przy opracowywaniu iWatcha. Jest to bardzo prawdopodobne, tym bardziej że jakiś czas temu pojawiły się informacje o problemach z krótkim czasem pracy inteligentnego zegarka Apple'a. Wtedy też mówiło się o możliwości wykorzystania panelu słonecznego czy ładowania kinetycznego, ale wyświetlacz podświetlany mikrodiodami również może być całkiem sensownym rozwiązaniem.

O tym, czy rzeczywiście tak się stanie, przekonamy się zapewne dopiero podczas prezentacji nowego urządzenia Apple'a. Premiera ma się odbyć jesienią, a sam iWatch ma oferować rozbudowane funkcje do monitorowania aktywności i stanu zdrowia.

Źródło: TechCrunch via SlashGear

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)