Jailbreak iOS 4.3.1 dzięki PwnageTool 4.2 - poradnik

Strona głównaJailbreak iOS 4.3.1 dzięki PwnageTool 4.2 - poradnik
26.03.2011 19:01
Jailbreak iOS 4.3.1 dzięki PwnageTool 4.2 - poradnik
Krystian Bezdzietny
Krystian Bezdzietny

Jak pisałem dzisiaj rano, okazało się, że udostępnione wczoraj oprogramowanie iOS 4.3.1 może zostać z powodzeniem odblokowane dzięki wydanemu niegdyś programowi PwnageTool 4.2. Jak pomyślnie wykonać jailbreak na iOS 4.3.1? Zapraszam do poradnika poniżej.

Na początku warto zwrócić uwagę na kilka dosyć istotnych kwestii. Po pierwsze SIM-lock. Aktualizowanie oprogramowania bezpośrednio poprzez iTunes spowoduje, że wersja modemu iPhone'a również zostanie podniesiona do najnowszej, a to zaś oznacza, że właściciele iPhone'ów z SIM-lockiem ponownie otrzymają felerną blokadę. Najnowsze modemy, zarówno iPhone'a 3GS, jak i 4, są na razie nie do odblokowania. Jednak wgrywanie oprogramowania z wykorzystaniem PwnageTool spowoduje, że aktualizacja modemu zostanie wykluczona i będzie można dalej korzystać ze starej wersji ultrasn0w.

Ewentualni właściciele iPadów 2 również powinni wstrzymać się z aktualizowaniem oprogramowania do wersji 4.3.1. Nie do końca wiadomo, jak tutaj wygląda sprawa z jailbreakiem, więc lepiej dmuchać na zimne.

W razie wątpliwości: Cydia bezproblemowo współpracuje z iOS 4.3.1, więc w tej kwestii nie należy się o nic martwić. Co więcej, jest już dostępna Cydia w wersji 1.1.1, która działa znacznie szybciej niż poprzednia wersja. Wystarczy ją zaktualizować.

Dokonując jailbreaku przy pomocy PwnageTool 4.2 możesz wybrać opcję haktywacji, jeśli nie posiadasz autoryzowanej karty SIM.

Pamiętaj, że PwnageTool 4.2 umożliwia ci wykonanie jailbreaku typu tethered dla iOS 4.3.1, co oznacza, że aby móc uruchomić ponownie swojego iPhone'a, będziesz musiał podłączyć go do komputera i użyć stosownych narzędzi. Ponadto kierując się poniżej zamieszczonym poradnikiem nie odblokujesz iPhone'a 3GS czy któregokolwiek z iPodów touch - tylko iPhone 4 oraz iPad.

Potrzebujesz:

Poradnik:

 1. Pobierz paczkę dodatkowych narzędzi do PwnageTool, a następnie wypakuj zawartość ściągniętego archiwum na pulpit. Ty będziesz korzystał z pliku iPhone3,1_4.3.1_8G4.bundle.
 1. Pobierz paczkę z programem PwnageTool 4.2 i umieść ją w lokalizacji /Aplikacje. Następnie wyświetl zawartość pobranej paczki, klikając na niej prawym przyciskiem myszy i wybierając odpowiednią opcję.
 1. Wypakuj interesujący cię plik z punktu pierwszego do lokalizacji Contents/Resources/FirmwareBundles/.
 1. Z pobranej w punkcie pierwszym paczki zainstaluj program Universal Ramdisk Fixer, ponieważ korzysta z niego PwnageTool 4.2, a ten zaimplementowany oryginalnie w programie jest przestarzały dla iOS 4.3.1.
 1. Pobierz plik z oprogramowaniem iOS 4.3.1 i zapisz go najlepiej na pulpicie.
 1. Uruchom program PwnageTool w trybie Expert.
 1. Naciśnij przycisk Browse i wskaż plik z pobranym wcześńiej oprogramowaniem iPhone'a.
 1. Na kolejnym ekranie wskaż opcję Built, a następnie naciśnij na niebieskiej strzałce. PwnageTool zacznie tworzyć zmodyfikowane oprogramowanie iOS 4.3.1.
 1. Jeśli plik .IPSW zostanie utworzony, wprowadź iPhone'a w tryb DFU (zgodnie z instrukcjami na ekranie), czyli: wyłącz urządzenie, które jest podłączone do komputera, przytrzymaj przycisk Power przez 5 sekund, następnie wciśnij przycisk Home (w tym momencie zarówno Home, jak i Power powinny być wciśnięte) i trzymaj oba przez 10 sekund, po czym zwolnij przycisk Power i trzymaj tylko Home nie dłużej niż 20 sekund. Jeśli pomyślnie wprowadzisz urządzenie w tryb DFU, program Cię o tym poinformuje.
 1. Uruchom program iTunes. Jeśli ten wykryje, że do komputera podłączone jest urządzenie w trybie odzyskiwania, zignoruj komunikat.
 1. Trzymając klawisz Alt, kliknij na przycisku Odtwórz w iTunes, następnie wskaż zmodyfikowany wcześniej plik z oprogramowaniem 4.3.1.
 1. Poczekaj, aż program pomyślnie wgra oprogramowanie. Po zakończonym procesie urządzenie powinno automatycznie uruchomić się ponownie, jednak proces ten nie zostanie zakończony, ponieważ korzystasz z jailbreaka tethered, co oznacza, że musisz użyć programu Tetherboot. Pobierz go na pulpit.
 1. Do pomyślnego posługiwania się programem Tetherboot potrzebujesz jeszcze dwóch plików: kernelcache.release.n90 oraz iBSS.n90ap.RELEASE.dfu. Wydobędziesz je z utworzonego wcześniej pliku .IPSW z iOS 4.3.1.
 1. Wykonaj kopię twojego zmodyfikowanego oprogramowania.
 1. Bazując na kopii, zmień jej rozszerzenie z .IPSW na .ZIP.
 1. Wypakuj zawartość utworzonego archiwum na pulpicie.
 1. Przejdź do lokalizacji /Firmware/dfu/ wypakowanego oprogramowania i pliki wymienione w punkcie 13 przekopiuj do lokalizacji, w której się znajduje pobrany wcześniej Tetherboot. W docelowym folderze powinieneś wówczas mieć trzy pliki: kernelcache.release.n90, iBSS.n90ap.RELEASE.dfu oraz tetherboot.
 1. Wyłącz swoje urządzenie z iOS, po czym uruchom Terminal Mac OS X, wpisując następującą komendę: "sudo -s". Następnie wpisz hasło administratora. Jeśli zostaniesz pomyślnie zalogowany, wpisz kolejno:

*/Users/<nazwa twojego komputera>/Desktop/tetheredboot/tetheredboot

/Users/<nazwa twojego komputera>/Desktop/tetheredboot/iBSS.n90ap.RELEASE.dfu

/Users/<nazwa twojego komputera>/Desktop/tetheredboot/kernelcache.release.n90*

i wciśnij enter.

 1. Terminal powinien wykonać kilka swoich operacji, na których koniec zostaniesz poproszony o wprowadzenie urządzenia w tryb DFU. Jeśli to uczynisz, w oknie terminala na chwilę pojawi się napis "exiting libpois0n", po czym podłączone urządzenie iOS zostanie pomyślnie uruchomione.

Pamiętaj, że wszystko wykonujesz na własną odpowiedzialność.

Źródło: Redmond Pie

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)