Jailbreak iOS 5 oraz iPhone'a 5 od razu po premierze?

Jailbreak iOS 5 oraz iPhone'a 5 od razu po premierze?

fot. iSpazio
fot. iSpazio
Krystian Bezdzietny
04.08.2011 08:38, aktualizacja: 04.08.2011 10:38

Najnowszą obecnie wersją oprogramowania iOS dla wszystkich użytkowników jest 4.3.5. Jeśli użytkownicy tego softu liczą na to, że wkrótce pojawi się jailbreak untethered, to są w błędzie. Możliwe natomiast, że od razu po premierze iPhone'a 5 oraz oprogramowania iOS 5 będzie można od razu odblokować najnowszy firmware.

iPhone'owi hakerzy mogliby już teraz udostępnić jailbreak unterehred dla iOS 4.3.5, jednak wtedy Apple dobrałby się do exploitu i zablokował możliwość jego używania w iOS 5, a istnieje duże prawdopodobieństwo, że odkryta przez hakerów luka z powodzeniem zostanie wykorzystana w oficjalnej wersji oprogramowania.

Co więcej, hakerzy pracują także nad układem Apple A5 i rozłożeniem na łopatki jego bootromu. Jeśli koncern z Cupertino udostępni iPhone'a 5 z układem A5 nieznacznie różniącym się od tego w iPadzie 2, to bardzo możliwe, że gdy kolejna generacja iPhone'a ujrzy światło dzienne wraz z oficjalnym debiutem iOS 5, to chwilę po premierze będziemy mogli odblokować zarówno najnowszy soft, jak i nowego iPhone'a.

Oczywiście są to spekulacje opierające się na informacjach napływających od różnych hakerów, jednak wydają się całkiem prawdopodobne. Jeśli wszystko pójdzie po myśli DevTeamów, to iPhone 5 będzie najszybciej odblokowanym urządzeniem Apple'a. Oficjalna premiera iOS 5 planowana jest na wrzesień.

Źródło: iSpazio

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)