Jailbreak untethered dla iOS 5 przyłapany na wideo

Jailbreak untethered dla iOS 5 przyłapany na wideo
Krystian Bezdzietny

10.12.2011 09:00, aktual.: 10.12.2011 10:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na możliwość trwałego odblokowania oprogramowania iOS 5 użytkownicy czekają już wiele miesięcy, a w Sieci dotychczas nie można było zauważyć, aby hakerzy nad czymś pracowali. Dopiero wczoraj pod2g udostępnił wideo, na którym prezentuje stworzone przez siebie narzędzie odblokowujące iOS 5.

Nie wiadomo, kiedy zaprezentowane wyżej narzędzie ujrzy światło dzienne. Nie wiadomo też, czy będzie ono współpracować z iPhone'em 4S oraz iPadem 2 - pod2g nie ma żadnego z tych urządzeń, dlatego nie może tego sprawdzić. Wiadomo natomiast, że narzędzie ma być kompatybilne nie tylko z oprogramowaniem iOS 5, ale także z iOS 5.0.1, co oznacza, że użytkownicy korzystający z najnowszego oprogramowania nie będą zmuszeni do wykonywania downgrade'u.

iOS 5.0 untethered jailbreak © pod2g

Prezentowany sposób na odblokowanie iOS 5/iOS 5.0.1 został stworzony głównie z myślą o iPhonie 4, iPhonie 3GS, iPadzie pierwszej generacji oraz iPodzie touch 4G.

Jailbreak untethered oznacza, że będzie można się uwolnić od programu redsn0w. Obecnie, jeśli ktoś korzysta z jailbreaku tethered, jest zmuszony do podłączania swojego iUrządzenia do komputera za każdym razem, kiedy je zrestartuje - w innym przypadku w ogóle się ono nie uruchamia.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)