Jak aktywować starter Orange, Play, Plus lub T‑Mobile? Podpowiadamy

Jak aktywować starter Orange, Play, Plus lub T-Mobile? Podpowiadamy
Klaudia Stawska-Magdziak

31.12.2019 11:55, aktual.: 31.12.2019 12:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Aktywacja nowej karty SIM oznacza rozpoczęcie świadczenia usług przez operatora. Nowy starter niestety nie jest aktywny od razu, ale samodzielnie bardzo łatwo jest uruchomić numer. Podpowiadamy, jak aktywować starter Orange, Play, Plus lub T-Mobile.

Jak aktywować starter? Kupując nową kartę SIM bezpośrednio w punkcie u operatora, pracownik sklepu podpowie nam, jak krok po kroku przejść przez proces aktywacji numeru. Jednak również kupując starter u partnerów lub zamawiając go przez internet, łatwo możemy aktywować go samodzielnie.

W przypadku niektórych operatorów, jak np. Virgin Mobile, aby aktywować starter, wystarczy włożyć kartę SIM do telefonu i wykonać pierwsze połączenie. Może to być np. bezpłtna linia. Starter można również aktywować, doładowując konto lub używając specjalnego kodu USSD. Czasem jednak konieczne będzie wykonanie innych kroków. Żaden z nich jednak nie jest trudny - podpowiadamy, jak aktywować starter największych operatorów sieci komórkowych w Polsce.

Jak aktywować starter Orange?

Wielu klientom Orange aktywacja startera sprawia wiele problemów, głównie dlatego, że operator nie daje łatwej instrukcji działania. Jednak samo uruchomienie karty SIM jest bardzo proste.

  • W celu dokonania aktywacji startera zakupionego w sklepie internetowym należy wejść na stronę Orange.pl/Aktywacja i podać kod aktywacyjny, który otrzymaliśmy po złożenia zamówienia oraz w mailu z potwierdzeniem przesyłki.
  • W celu dokonania aktywacji startera po przeniesieniu numeru z innej sieci, należy wysłać bezpłatny SMS o treści "TAK" na numer 80001 i poczekać na wiadomość zwrotną z informacją, kiedy nowa karta zostanie aktywna. Operator może nam wcześniej wysłać wiadomość z numeru 80008, na którą odpowiadamy, wysyłając bezpłatny SMS o treści "TAK". Następnie czemu na informację o aktywacji nowej karty SIM i zamieniamy je w telefonie.

Zobacz też: Wielki Test Smartfonów za 500 zł

Jak aktywować starter Play?

W sieci Play aktywacja karty jest znacznie prostsza, ponieważ wystarczy włożyć nowy starter do telefonu, a następnie wykonać jedną z poniższych czynności:

  • zadzwonić pod dowolny numer
  • połączenie się z internetem
  • skorzystanie z krótkiego kodu USSD.

Jak aktywować starter Plus?

Jak aktywować starter Plus? W tym celu należy z dowolnego numeru w sieci Plus wysłać darmowy SMS na numer 2601 o treści: "AKTYWUJ [numer seryjny karty SIM nowego numeru telefonu]". W treści SMSa nie wpisujemy nawiasów.

Jak aktywować starter T-Mobile?

W sieci T-Mobile aktywacja startera jest najłatwiejsza. W tym celu wystarczy jedynie włożyć kartę do telefonu i wykonać dowolne połączenie.

Jak sprawdzić, czy stara karta SIM wciąż jest aktywna?

Karta ze starym numerem przestaje być aktywna w momencie, kiedy tracimy zasięg sieci. Wtedy wystarczy przełożyć nową kartę do telefonu i sprawdzić, czy nowy numer został już uruchomiony.

Warto pamiętać, że od 25 lipca 2016 roku zgodnie z przepisami, wszystkie startery kupowane w ofercie MIX lub na kartę muszą być rejestrowane u operatora dostarczającego usługę. Rejestracja jest obowiązkowa zarówno dla dotychczasowych, jak i nowych klientów. Każdy operator ma własną procedurę rejestracji numeru na kartę, dlatego należy zapoznać się z odpowiednimi informacjami na stronie swojego dostawcy.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)