Jak będzie wyglądać integracja Facebooka z iOS-em 6?

Jak będzie wyglądać integracja Facebooka z iOS‑em 6?

Jak będzie wyglądać integracja Facebooka z iOS-em 6?
Krystian Bezdzietny
05.06.2012 09:00, aktualizacja: 05.06.2012 11:00

Redaktorzy serwisu 9to5mac po raz kolejny weszli w posiadanie nieujawnionych informacji na temat nadchodzącej wersji iOS-a. Tym razem przyszła pora na omówienie tego, jak będzie wyglądać integracja tego systemu z najpopularniejszym na świecie portalem społecznościowym.

Spekulacja, jakoby Apple planował wdrożenie obsługi Facebooka do iOS 6, nie jest już w żaden sposób szokująca i raczej każdy się tego spodziewał, a przynajmniej od momentu wprowadzenia obsługi Twittera. 9to5mac jednak troszkę bardziej szczegółowo objaśnia, jak miałoby wyglądać zaimplementowanie Facebooka.

Zmiany najbardziej ma być widać w aplikacji Zdjęcia, ponieważ pojawi się opcja udostępniania zdjęć na facebookowej tablicy, co zresztą zostało zaprezentowane na zamieszczonym wyżej screenie. Logowanie do Facebooka będzie wyglądało bardzo podobnie jak do Twittera. Wystarczy raz wprowadzić dane w ustawieniach systemowych, aby potem każda aplikacja mogła z nich korzystać (oczywiście po odpowiedniej autoryzacji przez użytkownika).

Facebook ma także zawitać do aplikacji App Store dzięki wprowadzeniu funkcji zwanej App Liking. Będziemy mogli bezpośrednio z App Store'a lubić aplikacje, a powiadomienia o tym będą pojawiać się na facebookowej osi czasu. Dzięki temu łatwiej będzie informować znajomych o nowo odkrytej grze czy aplikacji.

Jak już wspominałem wcześniej, iOS 6 to nie tylko integracja z Facebookiem, ale też możliwa zmiana kolorystyki systemu z niebieskiej na szarą oraz odświeżenie takich aplikacji, jak iBookstore, iTunes Store czy App Store. Prawdopodobnie Apple usunie też blokadę uniemożliwiającą prowadzenie rozmów FaceTime przez 3G oraz pojawi się nowy system map.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)