Jak bezpiecznie przechowywać swoje seks nagrania

Jak bezpiecznie przechowywać swoje seks nagrania

Jak bezpiecznie przechowywać swoje seks nagrania
F-Secure
14.11.2014 15:09, aktualizacja: 14.11.2014 16:11

W filmie „Sekstaśma” z Cameron Diaz i Jasonem Seglaem małżeństwo nagrywa swoje igraszki, aby dodać pikanterii swojemu życiu. Przez przypadek jednak film zostaje skopiowany na kilka iPadów, które wręczają swoim znajomym. Po odkryciu, do czego doszło, para rusza w szalony pościg za iPadami i musi do tego usunąć nagranie z chmury.

Film pokazuje, w jak niejednoznaczny sposób wielu ludzi postrzega przechowywanie plików w chmurze. Kiedy postać grana przez Diaz domaga się informacji, co stało się z filmem, Segal odpowiada:

  • To się już wysłało! Wysłało do chmury!
  • I nie możesz tego skasować?
  • Nikt nie rozumie chmury. To piep…na niewiadoma!

Film nie poradził sobie zbyt dobrze, bo było to jeszcze przed słynnym wyciekiem intymnych zdjęć celebrytek, natomiast teraz mógłby to być hit.

Oczywiście najprostszym sposobem na to, żeby filmy nie wyciekły, to po prostu ich nie nagrywać. Ale jeśli już to ZROBILIŚCIE, poniżej macie kilka porad, jak zabezpieczyć nagrania i zdjęcia przed niepowołanymi osobami.

  • []Używajcie bezpiecznych usług, które zostały zaprojektowane, aby w pierwszej kolejności chronić Waszą prywatność. Miło nam powiedzieć, że chmura dla nas tajemnicą nie jest.[]Używajcie unikalnych, mocnych haseł, które są niemożliwe do złamania. Gdy wyciekły zdjęcia celebrytek, Apple stwierdził, że było to wynikiem złamania haseł i pytań pomocniczych przy logowaniu. Pamiętajcie więc, aby były one maksymalnie skomplikowane i nie używajcie tych samych haseł do różnych serwisów. Pomoże wam w tym F-Secure Key, nasz darmowy menadżer haseł, który nie tylko je przechowuje, ale też tworzy niemożliwe do złamania hasła. Używajcie dwuskładnikowej weryfikacji. Oznacza to, że jeśli ktoś wykradnie Wasze hasło do usługi, będzie musiał mieć Wasz telefon czy tablet do weryfikacji, aby się zalogować. Dzięki temu jest dużo trudniej dostać się do Waszych danych.

Pamiętajcie też, że nawet jeśli nie macie żadnych kompromitujących nagrań czy zdjęć, nadal gromadzicie sporo danych w chmurze, których kradzież zadowoli cyberprzestępców. Upewnijcie się więc, że Wasze dane będą przechowywane w usłudze, która jest bezpieczna od początku do końca.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)