Jak Firefox 4 sprawuje się na Androidzie? [wideo]

Jak Firefox 4 sprawuje się na Androidzie? [wideo]
12.10.2010 14:56
Jak Firefox 4 sprawuje się na Androidzie? [wideo]
Krystian Bezdzietny
Krystian Bezdzietny

Na początku był Fennec. Mozilla co jakiś czas aktualizowała swoje dzieło dla Androida, jednak nigdy nie doczekało się ono pełnej wersji. W Sieci pojawiały się naprzemiennie kolejne alfy i bety, ale pomimo tego przeglądarka nigdy nie była doskonała. Postanowiono więc wydać kolejną, zaktualizowaną wersję programu i nazwać ją Firefox 4 for Android. Jak zatem sprawuje się androidowy odpowiednik najpopularniejszej przeglądarki na świecie? Zapraszamy do wideo poniżej.

Firefox dla Androida, pomimo tego, że jest funkcjonalny, to strasznie wadliwy. Na pozór aplikacja oferuje dużą ilość narzędzi i ficzerów, które mają umilić przeglądanie, ale sam proces ładowania stron to katorga. Program wciąż jest wolniejszy od systemowej przeglądarki. Co więcej, fani pięknych i szybkich interfejsów mogą się lekko zdziwić, ponieważ w te smaczki Firefox 4 dla Androida wyposażony nie jest.

Na razie mamy do czynienia z betą aplikacji, choć niewiele znaków wróży znaczną poprawę działania w wersji finalnej. Tak czy owak zobaczymy, co następnym razem zaserwuje nam wielka Mozilla. Firefoxa 4 beta dla Androida oraz Maemo można pobrać bezpośrednio ze strony projektu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)