Jak łatwo odnaleźć się za pomocą GPS?

Jak łatwo odnaleźć się za pomocą GPS?

Wizi - jak łatwo odnaleźć się za pomocą GPS?
Wizi - jak łatwo odnaleźć się za pomocą GPS?
Paweł Wolniewicz
07.08.2009 09:07, aktualizacja: 07.08.2009 11:07

Usługi internetowe korzystające z GPS powoli urastają do rozmiarów dużych portali społecznościowych, umożliwiając nie tylko dzielenie się na bieżąco danymi lokalizacyjnymi, ale także prowadzenie pogawędek, tworzenie profili oraz poznawanie nowych ludzi. Nie zawsze potrzebujemy tylu funkcji. Być może w zupełności wystarczy nam wysłanie SMS-a zawierającego informacje o aktualnym miejscu pobytu.

W takiej sytuacji dobrze sprawdza się Wizi. Usługa pozwala na szybkie przygotowanie i wysłanie wiadomości tekstowej lub e-mail z danymi lokalizacyjnymi. Dodatkowo możliwe jest zamieszczenie tych informacji w Internecie oraz zintegrowanie usługi z Twitterem.

Wizi oferuje też zestaw bardziej zaawansowanych funkcji. Serwis możemy wykorzystać nie tylko w celu odnalezienia przyjaciół lub ustalenia z nimi miejsca spotkania. Usługa pozwala też na śledzenie miejsca pobytu znajomych korzystających z tego samego portalu. Dodatkowo możliwe jest odnalezienie najszybszych i najwygodniejszych tras drogowych, w oparciu o dane dotyczące natężenia ruchu. Zakłada to oczywiście, że w pobliżu znajduje się duże grono użytkowników Wizi, co na razie nie ma miejsca. Lepiej więc pozostać przy podstawowej funkcji usługi, czyli wysyłaniu powiadomień SMS-owych.

Skorzystanie z serwisu wymaga zainstalowania aplikacji dostępnej w następujących wersjach:

  • Java (tylko dla bardziej zaawansowanych smartfonów z modułem GPS, głównie urządzeń Nokii),
  • iPhone,
  • Windows Mobile,
  • BlackBerry.

Listę obsługiwanych telefonów znaleźć można tutaj.

Źródło i zrzutka: Wizi

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)