Jak nie dać się zwariować – bezstresowe święta

Jak nie dać się zwariować – bezstresowe święta

Jak nie dać się zwariować – bezstresowe święta
Materiał sponsorowany
20.12.2016 13:42, aktualizacja: 20.12.2016 14:42

W wirze przedświątecznych przygotowań wielu z nas zapomina, że istotą Bożego Narodzenia jest wartościowy czas spędzany z bliskimi. Warto złamać dotychczasowe schematy, zatrzymać się na chwilę i zacząć cieszyć się wspólnie spędzonym czasem. W tym roku postaraj się do Świąt podejść na luzie i potraktować je jako pretekst do dobrej zabawy dla całej rodziny. Jak to zrobić?

  1. Oszczędzaj czas robiąc zakupy online

Oszczędzając sobie nerwów związanych z przedświątecznym staniem w kolejkach, będziesz mieć więcej energii, by spędzić wartościowy czas z rodziną. Gdzie robić zakupy? Podczas podejmowania decyzji, pomocne będą rankingi najlepszych sklepów online. W tegorocznym najlepsze noty zebrały Auchan, Alma oraz Frisco. Opinie i oceny zostały oparte o takie parametry, jak elastyczność sposobów płatności i dostaw, sposób pakowania, jakość i dostępność asortymentu.

Najlepsze noty za sposób pakowania i świeżość produktów spożywczych dostał e-sklep Frisco. Opinie na temat supermarketów internetowych Alma i Auchan także były bardzo pozytywne. Najbardziej elastyczne godziny dostawy oferują markety Piotr i Paweł oraz Frisco. Opinie zawarte w mediach społecznościowych oraz wpisy na blogach mogą, podobnie jak oficjalne rankingi, pomóc ci zdecydować, z której oferty najlepiej skorzystać. Ważne, aby był to sprzedawca godny zaufania.

  1. Potraktuj przedświąteczne porządki jak grę lub konkurs z nagrodami

Znasz zabawę w szukanie wielkanocnego zajączka? Korzystając ze wskazówek pozostawionych w różnych miejscach domu, dzieci szukają wypełnionej łakociami maskotki. Warto zaadaptować tę zabawę na potrzeby czasu przedświątecznego. Pozostawiając w rożnych miejscach domu wskazówki, dotyczące sprzątania domu, pozwalające odnaleźć świątecznego elfa, zaangażujesz pociechy w przedświąteczne porządki oraz zapewnisz dobrą zabawę. Do nakierowania dzieci na fanty możesz używać specjalnej aplikacji umożliwiającej wykorzystanie smartfonu jako walkie-talkie. Dzięki temu będziecie się świetnie bawić.

Dobrym pomysłem może być też zorganizowanie konkursu na najpiękniej posprzątany pokój. Nie martw się, jeśli dzieci nie sprzątną wszystkiego dokładnie. Odetchnij głęboko i przypomnij sobie o idei świąt na luzie!

  1. Rodzinne pieczenie pierniczków rozszerz o gotowanie innych potraw

Unoszący się w powietrzu zapach pieczonych pierniczków zapewnia ciepłą, rodzinną atmosferę. Jeśli planujesz samodzielne wypiekanie ciast, koniecznie zaprzęgnij do pomocy dzieci. Korzystając z form do wypiekania ciasteczek, dzieci będą się świetnie bawić. Jeśli planujesz samodzielnie gotować także inne potrawy, warto zaangażować do tego całą rodzinę. Nie tylko wyrabianie ciasta na pierniczki, ale także przygotowywanie kutii, pierogów, kapusty, ryby w galarecie czy innych dań może okazać się świetną zabawą dla całej rodziny.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)