Jak nie drzwiami, to oknem. Huawei może ominąć amerykańskie sankcje

Jak nie drzwiami, to oknem. Huawei może ominąć amerykańskie sankcje

Jak nie drzwiami, to oknem. Huawei może ominąć amerykańskie sankcje
Miron Nurski
16.11.2021 16:08, aktualizacja: 16.11.2021 18:12

Wygląda na to, że Huawei znalazł kolejny sposób na to, by odratować swój dział produkcji smartfonów, który został zdemolowany przez amerykański rząd.

Odcięcie od amerykańskich technologii oznacza dla Huaweia brak dostępu nie tylko do aplikacji i usług Google'a, ale i modemów 5G Qualcomma czy części czipów, fotograficznych matryc i innych kluczowych komponentów.

Od 2019 roku Huawei próbuje utrzymać się na powierzchni, nie tylko inwestując miliardy dolarów w rozwój własnego ekosystemu, ale i podejmując bardziej niecodzienne działania. Dość wspomnieć, że rok temu Chińczycy sprzedali markę Honor, dzięki czemu ta mogła wznowić współpracę z dawnymi partnerami i wprowadzić na rynek telefony z apkami Google'a i 5G.

Okazuje się, że firma nie wyczerpała jeszcze swojej puli pomysłów na omijanie amerykańskich restrykcji.

Huawei może zacząć udzielać licencji na swoje smartfony zewnętrznym firmom

Jak donosi Bloomberg, Huawei rozważa licencjonowanie projektów smartfonów partnerom. Taka forma współpracy miałaby umożliwić obejście ograniczeń narzuconych przez amerykański rząd.

Jak miałoby to wyglądać? Huawei najpewniej opracowywałby wygląd i funkcje telefonu we własnym R&D. Gotowy projekt trafiałby następnie do zewnętrznej firmy, która zdobywałaby kluczowe komponenty i usługi, a następnie wprowadzała smartfon do sprzedaży.

Taką formą współpracy zainteresowani są ponoć dwaj telekomunikacyjni giganci z Państwa Środka - PTAC (China Postal and Telecommunications Appliances) oraz TD Tech.

Negocjacje ponoć wciąż trwają, ale - póki co - wszystkie strony odmówiły udzielenia komentarza na temat współpracy.

Zobacz również:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)