Jak znaleźć ulubiony gadżet lub... dziecko

Jak znaleźć ulubiony gadżet lub... dziecko

StickNFind | fot. engadget
StickNFind | fot. engadget
Tomasz Hamryszak
03.01.2013 10:30, aktualizacja: 03.01.2013 11:30

Rzeczy codziennego użytku, jak klucze, pilot do TV czy kapcie, uwielbiają znikać w niewyjaśnionych okolicznościach. Nie cierpię ich poszukiwań i od dawna czekałem na gadżet, który w jakiś sposób mi w tym pomoże. Rozwiązaniem może okazać się StickNFind.

StickNFind to naklejka-lokalizator o wielkości dwóch pięciozłotówek, wyposażona w moduł Bluetooth 4.0, diodę LED i piezoelektryczny głośnik. Akcesorium można nakleić na przedmioty, które często gubimy, przyczepić do obroży psa, kota lub wrzucić do kieszeni dziecka. Gadżet współpracuje ze specjalną aplikacją dla systemów Android i iOS, która pozwala na zlokalizowanie naklejki.

[solr id="komorkomania-pl-141396" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/4744,ubuntu-phone-os-oficjalnie-zaprezentowany-wideo" _mphoto="ubuntu-hands-on-620-1413-4a79580.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3262[/block]

Obecnie program wyświetla odległość od zguby, jednak w przyszłości ma się ukazać aktualizacja, która będzie wskazywać również dokładny kierunek. Jeśli radar okaże się za mało precyzyjny, to z poziomu aplikacji w wybranej naklejce można uruchomić brzęczyk oraz czerwoną diodę LED.

StickNFind | fot. indiegogo.com
StickNFind | fot. indiegogo.com

Dodatkiem dla rodziców, którzy nie potrafią upilnować swoich pociech, jest funkcja alarmu uruchamiającego się w chwili, gdy naklejka za bardzo oddali się od smartfona. W aplikacji można także ustalić powiadomienie, które będzie się aktywowało, gdy zagubiona naklejka pojawi się w zasięgu radaru.

Niewielkie urządzenie zasilane jest wymienną, płaską baterią zegarkową (CR2016), która według producenta zapewnia średnio około roku pracy (po 30 minut dziennie). Zasięg sygnału to 30 metrów w linii prostej przy bezpośredniej widoczności.

StickNFind | fot. indiegogo.com
StickNFind | fot. indiegogo.com

StickNFind współpracuje z iPhone’em 4S oraz 5, nowymi iPadami i sprzętem opartym na Androidzie wyposażonym w moduł Bluetooth 4.0 lub nowszy. Każde urządzenie obsłuży do 20 naklejek jednocześnie.

[solr id="komorkomania-pl-140745" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/4789,flipside-obudowa-dla-graczy-zasilana-sloncem" _mphoto="flipside-case-2-13562360-48a75f0.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3263[/block]

Genialny StickNFind ma w zasadzie tylko jedną wadę – cenę. W przedsprzedaży za 35 dol. producent oferuje tylko dwie naklejki, później cena wzrośnie do 50 dol. Mam nadzieję, że pomysł naklejek-lokalizatorów obsługiwanych za pomocą smartfona nie zatrzyma się na fazie trudno dostępnego i drogiego gadżetu zza oceanu, a w niedalekiej przyszłości każdy z nas będzie mógł sobie sprawić taki dodatek za bezcen.

The Stick N Find

Źródło: engadget.comindiegogo

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)