Jak odblokować telefon zablokowany PINem lub hasłem. Przedstawiamy najprostsze sposoby

Jak odblokować telefon zablokowany PINem lub hasłem. Przedstawiamy najprostsze sposoby

Jak odblokować telefon?
Jak odblokować telefon?
Źródło zdjęć: © Maciej Kosycarz/KFP/REPORTER/EastNews
Karolina Modzelewska
24.12.2019 10:50, aktualizacja: 24.12.2019 11:50

Zdarza się, że zapominamy hasła lub PIN-u do telefonu i nie jesteśmy w stanie go odblokować. Pojawia się złość i frustracja, które nie pomagają nam w przypomnieniu sobie magicznego ciągu cyfr lub zestawienia liter. Podpowiadamy, co zrobić w takiej sytuacji.

W przypadku większość z blokad wystarczy zrobić reset i przywrócić ustawienia fabryczne telefonu. Jest to jednak sytuacja podbramkowa, ponieważ jest to równoznaczne z utratą wszystkich danych, które znajdowały się na urządzeniu. Co zrobić, jeśli nie chcemy ich stracić?

Jak odblokować telefon?

Istnieje wiele narzędzi, które pozwolą nam na odblokowanie telefonu. Jednym z nich jest aplikacja dr.fone. Działa zarówno dla systemów iOS, jak i Android. Odblokowanie urządzenia wymaga ściągnięcia aplikacji na komputer i podłączenia do niego zablokowanego telefonu. Następnie należy postępować według instrukcji pojawiających się na ekranie komputera.

Jak odblokować telefon z systemem Android?

W przypadku urządzeń z Androidem. Mamy co najmniej trzy możliwości ich odblokowania. Pierwsza z nich zakłada wykorzystanie konta Google. W przeglądarce Google Chrome należy wybrać opcję "Bezpieczeństwo" i następnie "Znajdź utracony lub zgubiony telefon" oraz postępować zgodnie z pojawiającymi się podpowiedziami.

Kolejny sposób to wykorzystanie Menadżera Urządzeń. Jest to aplikacja dostępna za pośrednictwem strony internetowej. Należy ją uruchomić i połączyć się ze swoim kontem Google, powiązanym z telefonem, na którym zainstalowany jest system Android. Korzystając z Menadżera Urządzeń, możemy wygenerować tymczasowe hasło do odblokowania telefonu.

Trzeci ze sposób zakłada wykorzystanie odpowiedniego programu komputerowego. Może to być wspomniany dr.fone lub iMyFone LockWiper. Należy postępować tak samo, jak w przypadku aplikacji dr.fone, czyli zainstalować program i stosować do pojawiających się instrukcji.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)