Jak odzyskać kod PUK? Poradnik

Jak odzyskać kod PUK? Poradnik

Jak odzyskać kod PUK - odpowiadamy
Jak odzyskać kod PUK - odpowiadamy
Źródło zdjęć: © fot. Pixabay
Oliwia Łysień
31.03.2020 10:56, aktualizacja: 31.03.2020 12:56

Każda karta SIM posiada nadany numer PUK, który często nadrukowany jest na ramce, z której wyłamujemy kartę SIM po jej otrzymaniu od operatora. Często jednak o tym zapominamy i kiedy PUK jest potrzebny, ciężko do znaleźć. Jak odzyskać zgubiony kod PUK? Podpowiadamy.

Każda karta SIM jest zabezpieczona 4-cyfrowym PIN-em, który może być wymagany do odblokowywania telefonu. Jeżeli zdecydujemy się na tę opcję i zapomnimy kodu PIN, to do odblokowania urządzenia będzie wymagany PUK. Kłopot pojawi się, gdy zapodziejemy i ten. Jak odzyskać kod PUK? Podpowiadamy.

Co to jest PUK?

PUK (ang. personal unlocking key) to personalny kod odblokowania. Każda karta SIM posiada nadany numer PUK, który często nadrukowany jest na ramce, z której wyłamujemy kartę SIM po jej otrzymaniu od operatora. Kod PUK można też często znaleźć na kopercie, w której otrzymaliśmy kartę SIM. Czasami jednak zdarza się, że nie jesteśmy w stanie jej znaleźć. Co wtedy?

Jak odzyskać kod PUK w sieci Orange

By odzyskać kod PUK w Orange, warto skorzystać ze strony internetowej "Mój Orange" - po wejściu w sekcję '"Zabezpieczenia" należy wybrać "Uzyskaj kod PUK".

Jak odzyskać kod PUK w sieci Play

Play oferuje klientom możliwość skorzystania z serwisu Play24, dzięki któremu szybko odzyskamy kod PUK. W razie trudności możemy skontaktować się również z Biurem Obsługi Klienta, co możemy zrobić również przez internet.

Jak odzyskać kod PUK w sieci T-Mobile

Tutaj podobnie jak w Orange możemy wykorzystać stronę "Mój T-Mobile" gdzie w zakładce "Karta SIM" znajdziemy interesujący nas kod.

Jak odzyskać kod PUK w sieci Plus

Kod PUK można otrzymać, dzwoniąc do Działu Obsługi Klienta. Niestety nie odzyskamy PUK-u przez internet, a co więcej kod zostanie podany jedynie właścicielowi numeru lub otrzymałeś od niego pisemne upoważnienie.

Odzyskanie kodu PUK u innych operatorów wygląda bardzo podobnie. Jeżeli nie mamy możliwości skorzystania z serwisu internetowego, to wystarczy skontaktować się bezpośrednio z biurem obsługi klienta (BOK) sieci. Po podaniu informacji potwierdzających naszą tożsamość również otrzymamy potrzeby nam kod PUK.

Utracony kod PUK to nie koniec świata. By go odzyskać, wystarczy skorzystać z serwisów internetowych popularnych sieci lub skontaktować się z biurem obsługi klienta. Jedynym utrudnieniem może być fakt, jeśli ktoś inny jest właścicielem naszego numeru, np. rodzic czy współmałżonek. W takim wypadku będziemy musieli poprosić ich o pomoc, ponieważ tylko właściciel numeru może otrzymać informacje poufne dotyczące karty SIM.

Zobacz też:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)