Jak oglądać filmy z telefonu na telewizorze? Dwa niezawodne sposoby

Jak oglądać filmy z telefonu na telewizorze? Dwa niezawodne sposoby

Jak oglądać filmy z telefonu na telewizorze? Dwa niezawodne sposoby
Źródło zdjęć: © fot. Pexels
Filip Kaktus
28.04.2020 17:30, aktualizacja: 28.04.2020 19:30

Nie mamy filmów na płycie, a może nie posiadamy odtwarzacza DVD? Nic nie szkodzi, obecnie możemy oglądać je na dużym ekranie dzięki wielofunkcyjnym smartfonom. Jak oglądać filmy z telefonu na telewizorze?

Jak oglądać filmy z telefonu na telewizorze? Obecnie większość modeli posiada funkcje Smart TV, pozwalającą nam m.in. na przeglądanie internetu, słuchanie muzyki czy obsługę aplikacji. Dodatkowo po połączeniu telewizora z telefonem, możemy udostępniać wszystko na ekran tv oraz skorzystać z wielu aplikacji, pozwalających używać smartfona jako pilota. Jak to zrobić? Oto dwa sposoby.

Filmy na telewizorze z WiFi

Jeśli nasz telewizor jest podłączony do internetu, możemy skorzystać z technologii Miracast. Na początku powinniśmy sprawdzić, czy nasz smartfon obsługuje funkcję tego typu synchronizacji. Należy wejść w ustawienia i wyszukać opcji Smart View/Screen Mirroring/Szybkie połączenie, jej nazwa zależy od modelu telefonu. Jeśli nasz sprzęt nie posiada tej opcji, możemy pobrać darmową aplikację o nazwie Miracast.

Teraz musimy skorzystać z instrukcji obsługi telewizora i zgodnie z nią krok po kroku aktywować możliwość podłączenia urządzeń peryferyjnych. Następnie wracamy do naszego smartfona i włączamy usługę do synchronizacji, po czym wyświetli nam się lista urządzeń, z której wybieramy nasz telewizor. Jeśli jednak jego nazwa się nie pojawia, należy zresetować obydwa urządzenia i powtórzyć powyższy proces. Po pozytywnym przebiegu synchronizacji na ekranie telewizora wyświetli się widok z ekranu smartfona, na którym możemy włączyć ulubiony film.

Jak oglądać film z telefonu na tv? - połączenie przewodowe

Nie zawsze możemy połączyć nasz telewizor z telefonem za pomocą WiFi. W takiej sytuacji zawsze możemy skorzystać z kabla HDMI. Wystarczy jedynie kupić przejściówkę MHL Micro-USB – HDMI, dzięki której skopiujemy obraz wyświetlany na ekranie telefonu na nasz telewizor. Następnie po podłączeniu kabla należy postępować zgodnie z wyświetlanymi na smartfonie i telewizorze komunikatami, dotyczącymi wyrażania zgody na tego typu połączenie.

Korzystając z jednej z powyższych metod, z pewnością nie będziemy mieli już problemy z tym, jak oglądać filmy z telefonu na telewizorze. Wystarczy jedynie naszykować ulubioną przekąskę i zasiąść wygodnie, by obejrzeć film na dużym ekranie. Oto polecane tytuły z ostatnich kilku lat:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)