Jak podłączyć telefon do telewizora?

Jak podłączyć telefon do telewizora?

Smartfon może zastąpić latarkę, portfel, gazetę... a także pilota to telewizora
Smartfon może zastąpić latarkę, portfel, gazetę... a także pilota to telewizora
Źródło zdjęć: © Flickr.com/Sinchen.Lin
Diana Klimowicz
13.02.2018 09:47, aktualizacja: 13.02.2018 11:54

Smartfony są w stanie zastąpić nam wiele przedmiotów użytku codziennego. Także pilota do telewizora. Specjalne aplikacje umożliwiają również oglądanie na dużym ekranie tego, co obecnie znajduje się na wyświetlaczu np. filmów na YouTube czy zdjęć z wakacji.

Jak podłączyć telefon do telewizora z funkcją Wi-Fi

Telefon można podłączyć do telewizora za pomocą jednej z wielu aplikacji np. Smart View (w telefonach Samsunga), Screen Mirroring, Micrast, Google Chromcast lub Szybkie połączenie, gdzie wybiera się model odbiornika. Następnie należy aktywować opcję podłączenia urządzeń w naszym telewizorze. Ostatnim krokiem jest synchronizacja obu urządzeń według instrukcji (dokładny przebieg działań różni się w zależności od telewizora, telefonu i aplikacji).

Jak podłączyć telefon do telewizora bez funkcji Wi-Fi

Telewizor, który nie obsługuje Wi-Fi, łączy się kablem HDMI, przejściówką MHL i wejściem Micro USB w smartfonie. Niestety ta metoda sprawia, że telefon szybko się rozładowuje i zwalnia pracę. W takim przypadku warto się zastanowić nad tym, czy nie używać zwykłego pilota, a obrazy z telefonu odtwarzać na monitorze komputera.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)