Jak wspomóc WOŚP z telefonu? Oto 5 sposobów na mobilne wsparcie akcji

Jak wspomóc WOŚP z telefonu? Oto 5 sposobów na mobilne wsparcie akcji

Jak wspomóc WOŚP z telefonu? Oto 5 sposobów na mobilne wsparcie akcji
Patryk Korzeniecki
10.01.2020 10:19, aktualizacja: 10.01.2020 14:35

Wiele osób chciałoby wspomóc WOŚP. Jest jednak mnóstwo osób, które żyją w biegu i chciałyby to zrobić z poziomu telefonu. Przedstawię Wam kilka z nich.

WOŚP działa już od 27 lat. Najbardziej znana akcja charytatywna w Polsce podniosła znacznie poziom wielu oddziałów szpitalnych, zwłaszcza dziecięcych. Można ją wspierać na wiele sposobów. Z części z nich skorzystamy bezpośrednio na smartfonie.

Wpłaty na WOŚP z aplikacji

WOŚP udostępnił w Google Play oficjalną aplikację. Oprócz zagrana w grę jedną z jej opcji jest możliwość wysłania automatycznego SMS-a premium lub zrobić przelew przez PayU. Mamy więc kolejną opcję płatności.

Aplikacja WOŚP jest dostępna zarówno na Androida jak i iOS.

5 zł na WOŚP za SMS premium

O dziwo SMS-y premium dalej cieszą się popularnością. Jeśli więc chcecie wspomóc WOŚP poprzez wiadomość, wystarczy wysłać SMS-a o treści SERCE na numer 75565 (koszt to 6,15 zł z VAT). Można je wysyłać do 22 stycznia 2020 roku.

Obraz
© wosp.org.pl

W akcję zaangażowali się tacy operatorzy jak: Heyah, Orange, Play, Plus i T-Mobile, którzy zrezygnowali ze swojej prowizji. Całe 5 zł z SMS-a trafia więc na konto fundacji.

5 zł na WOŚP za hashtag na Twitterze

Na Twitterze zostanie zorganizowana 7. edycja akcji #MastercardGrazWOŚP. Za pierwszy tweet lub retweet z danym hashtagiem wysłany 12 stycznia przez użytkownika MasterCard przekaże 5 złotych datku dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy.

Należy wspomnieć o tym, że od zaistnienia akcji w 2014 roku hashtag #MastercardGrazWOŚP zebrał ponad milion złotych.

Datki na WOŚP z Facebooka

Datki można także dawać bezpośrednio z facebookowej strony WOŚP-u. Po kliknięciu dedykowanego przycisku można przekazać dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wpłatę o dowolnej kwocie.

Facebook (WOŚP)
Facebook (WOŚP)

Co ciekawe, istnieje także opcja stworzenia własnej zbiórki pieniędzy. Oczywiście wszystko idzie dalej na WOŚP. Organizacja chwali się, że w ostatnie 2 lata zbiórki elektroniczne na Facebooku zebrały prawie 20 mln złotych.

1 zł na WOŚP za doładowania konta lub opłacenie rachunku w sieci Play

Do 12 stycznia 2020 roku trwa akcja "Play dla WOŚP". Polega ona na tym, że abonenci Playa mogą przekazać 1 zł z budżetu Playa na cele charytatywne. Jak? Operator udostępnił 2 sposoby:

  • doładowanie konta dowolną kwotą,
  • zalogowanie się do aplikacji Play24 i opłacenie rachunku lub faktury.

Operator obiecuje, że powyższe działanie poskutkuje darowizną dla WOŚP, ale w regulaminie zaznacza jednak, że kwota dotacji nie przekroczy 400 000 złotych.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)