Jak przenieść aplikacje na kartę SD w smartfonie? Prosta instrukcja

Jak przenieść aplikacje na kartę SD w smartfonie? Prosta instrukcja

Jak przenieść aplikacje na kartę SD w smartfonie - podpowaidamy
Jak przenieść aplikacje na kartę SD w smartfonie - podpowaidamy
Źródło zdjęć: © fot. Pexels
Klaudia Stawska-Magdziak
09.04.2020 09:44, aktualizacja: 09.04.2020 11:44

Nasz smartfon się zacina, ciągle pojawia się komunikat ,,Brak pamięci”? Jeśli nie chcemy usuwać programów, możemy zmienić ich lokalizację w pamięci. Jak przenieść aplikację na kartę SD? Oto instrukcje krok po kroku.

Nasz smartfon jest całkiem nowy, ale ciągle brak mu pamięci? Nie musimy od razu nabywać nowego modelu z większą ilością pamięci wewnętrznej. Jest tańsze rozwiązanie – zakup karty pamięci. Oczywiście, sprawdzi się tylko jeśli nasz telefon wyposażony jest w czytnik kart SD (nie dotyczy to m.in. wszystkich iPhone'ów, które nie oferują takiej możliwości). Warto sprawdzić również, jakie pojemności kart są obsługiwane przez nasz model smartfona. Po zakupie odpowiedniej dodatkowej pamięci wystarczy dowiedzieć się, jak przenieść aplikację na kartę SD?

Jak przenieść aplikacje na kartę SD w telefonach z Androidem?

Niektóre aplikacje takie jak gry, zajmują coraz więcej miejsca w pamięci wewnętrznej telefonu. W takiej sytuacji przeniesienie ich na dodatkową kartę pamięci może rozwiązać nasz problem. Jak przenieść aplikacje na kartę SD Huawei/Xiaomi/Samsung? To krótka instrukcja:

  1. Na początku wchodzimy w ikonkę \Ustawienia\ naszego smartfona.
  2. Następnie należy wybrać \Aplikacje\ i poczekać aż załaduje oraz wyświetli się ich lista.
  3. Teraz wybieramy dany program i go klikamy. Po czym na ekranie powinno pojawić się okienko \Przenieś na kartę SD\
  4. wybieramy je i gotowe. W miejscu tego przycisku powinien pojawić się napis \Przenieś do pamięci wewnętrznej\
  5. dzięki czemu możemy przywrócić aplikację do pamięci telefonu.

W poszczególnych modelach telefonów, nazwy opcji i funkcji mogą się od siebie różnić, jednak metodologia działania jest zawsze taka sama. Warto jednak pamiętać o tym, że w niektórych przypadkach przeniesienie aplikacji na kartę pamięci będzie niemożliwe. Należą do nich m.in. Telefon, Wiadomości czy Sklep Play, które odpowiadają za podstawowe funkcje telefonu.

W przypadku wejścia w wybraną aplikację i braku okienka informującego nas o jej przeniesieniu oznacza to, że nie możemy wykonać tej czynności. Dotyczy to przede wszystkim aplikacji systemowych lub producenta. Czasami taka sytuacja może mieć miejsce także z aplikacjami preinstalowanymi na urządzeniach przez operatorów sieci komórkowych, jednak jest to coraz rzadsza praktyka.

Dzięki powyższej instrukcji pytanie: jak przenieść aplikację na kartę SD nie będzie nam nurtowało, a my możemy cieszyć się ze sprawnie działającego smartfona.

Zobacz więcej na temat kart pamięci SD:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)