Jak przygotować tapetę na wiele ekranów? (WIDEO)

Jak przygotować tapetę na wiele ekranów? (WIDEO)
26.10.2009 15:00
Jak przygotować tapetę na wiele ekranów? (WIDEO)
Paweł Żmuda
Paweł Żmuda

Czasy gdy na wyświetlaczu naszego telefonu widniał jedynie napis Menu lub ewentualnie Kontakty, minęły już bezpowrotnie. Teraz ekran główny komórki składa się z wielu - czasem zbędnych - skrótów i ułatwień. Jeśli jednak to dla ciebie za mało, nowoczesne smartfony pozwalają na ustawienie kilku ekranów głównych. Taki interfejs daje nam ogromne pole manewru, jednak może wyglądać niezachęcająco. Jak więc stworzyć tapetę, która stworzy ładną i spójną kompozycję?

Wszyscy wiemy jak wygląda globus, wszyscy wiemy także jak wygląda mapa świata. To, czego uczyliśmy się w podstawówce na lekcjach geografii może mieć również zastosowanie w naszym najnowszym telefonie. Chodzi o tak zwane odwzorowanie walcowe równoodległościowe, wynalezione około setnego roku naszej ery. By tapeta w naszym telefonie wyglądała estetycznie, potrzebne jest nam tylko odpowiednie zdjęcie.

Mark Guim przygotował specjalny tutorial dla Nokii N900, jednak prezentowana na wideo technika może zostać wykorzystana nie tylko na najnowszym tablecie fińskiego koncernu, ale chociażby na urządzeniach wyposażonych w Androida z trzema ekranami główny. W skrócie, dla Nokii N900, cały proces wygląda tak:

  • znajdź odpowiednie zdjęcie
  • przytnij je do rozdzielczości 3200 x 480
  • potnij je na cztery części po 800 x 480
  • przygotuj plik .desktop
  • umieść pliki w folderze z grafikami

Zapraszam na film.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)