Jak sprawić by iPad Pro ładował się ponad 60 proc. szybciej? Wystarczy kupić nowy adapter...

Jak sprawić by iPad Pro ładował się ponad 60 proc. szybciej? Wystarczy kupić nowy adapter...

Złącze Lightning
Złącze Lightning
Źródło zdjęć: © descubreapple
Mateusz Żołyniak
29.03.2016 06:53, aktualizacja: 29.03.2016 08:53

Firma Apple wprowadziła ostatnio nie tylko nowy tablet i odświeżonego 4-calowgo iPhone'a, ale również akcesorium, które w standardzie powinni dostać wszyscy użytkownicy iPada Pro.

Z USB typu C na Lightning

W jednym z ostatnich odcinków TechFlasha wspominałem, że Apple wydało nowy adapter ze złącza USB typu C na Lightning. Przejściówka, która dostępna jest z kablem o długości 1 lub 2 m, gwarantuje nie tylko wygodne podpinanie iPhone'ów i iPadów do nowych MacBooków. Standard "C" to również bardziej wydajne ładowanie.

Potwierdzili to redaktorzy serwisu 9to5mac, którzy przetestowali jak szybko można naładować 12,9-calowego iPada Pro przy użyciu 29-watowej ładowarki Apple'a ze złączem USB typu C (akcesorium to dodawane jest m.in. do 12-calowych MacBooków).

Review: USB-C to Lightning Cable - a must-have for the 12.9" iPad Pro

Jeżeli materiał jest dla was za długi, to poniżej znajdziecie prostą tabelkę, w której zamieściłem wyniki testu ładowania większego iPada Pro z wykorzystaniem "nowej" ładowarki oraz tej, która dodawana jest w zestawie.

Warto dodać, że akcesorium ze złączem USB typu C umożliwia ładowanie dużego tabletu z jasnością ekranu ustawioną na 100 proc. nawet, gdy stale się z niego korzysta. 12-watowa ładowarka w podobnej sytuacji nie wyrabia z dostarczaniem energii - utrzymuje "przy życiu" sprzętu z włączonym ekranem o maksymalnej jasności, ale gdy korzysta się z niego bateria zaczyna się rozładowywać.

Ile trzeba zapłacić za szybsze ładowanie?

Ładowarka ze złączem USB typu C i nowy kabel to akcesoria, które powinny być dołączane do wszystkich iPadów Pro. Dlaczego tak nie jest? Apple chce oczywiście dodatkowo na nich zarobić. Tak prezentują się ceny akcesoriów:

  • przejściówka USB typu C na Lightning (1 m) - 129 zł;
  • przejściówka USB typu C na Lightning (2 m) - 179 zł;
  • 29-watowa ładowarka ze złączem USB typu C - 229 zł.

Pocieszający jest fakt, że osoby posiadające nowe 12-calowe MacBooki mogą skorzystać z ładowarki dołączonej do zestawu. W takim wypadku należy doliczyć "tylko" koszt przejściówki na złącze Lightning.

przejściówka z USB typu C na Lightning
przejściówka z USB typu C na Lightning

Gigant z Cupertino twierdzi, że 12,9-calowy iPad Pro to sprzęt, który może zastąpić laptopy. Szkoda jedynie, że firma wyposaża je w adaptery, które są mniej wydajne od tych, które dodaje do swoich notebooków...

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)