Jak szybko naładować telefon? Proste rzeczy, o których często zapominamy

Jak szybko naładować telefon? Podpowiadamy proste sposoby
Jak szybko naładować telefon? Podpowiadamy proste sposoby
Źródło zdjęć: © fot. Shutterstock
Klaudia Stawska-Magdziak

02.01.2020 12:04, aktual.: 02.01.2020 13:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Szybko rozładowująca się bateria telefonu to problem wielu z nas. Wielu osobom zdarzyło się zobaczyć tuż przed wyjściem z domu, że bateria smartfona jest bliska wyczerpania. Jak szybko naładować telefon?

Niestety nie ma magicznych sposobów, by szybko naładować telefon. Jednak są pewne podstawowe zasady, które mogą przyspieszyć ładowanie smartfona. Warto o nich pamiętać za każdym razem, kiedy zależy nam na oszczędzeniu czasu i energii.

Szybkie ładowanie - używaj ładowarki, a nie kabla USB

Ładowanie smartfona przez kabel USB, np. od laptopa czy komputera to dla wielu osób wygodne rozwiązanie. Jednak należy mieć świadomość, że wygodnie nie znaczy szybko - ten sposób ładowania telefonu jest znacznie wolniejszy niż w przypadku wykorzystania ładowarki sieciowej.

Ostatnio coraz więcej telefonów wyposażone jest również w możliwość ładowania bezprzewodowego. Ten sposób jest wygodny, ale również znacznie wolniejszy niż niż ładowanie "po kablu". Mimo nowych rozwiązań, tradycyjna, dobra ładowarka wciąż jest najszybszym sposobem na ładowanie telefonu.

Jak szybko naładować telefon ładowarką?

Wbrew pozorom ładowarka, ładowarce nie równa. Jeśli nasz telefon wyposażony jest w funkcję "szybkiego ładowania", to bateria może zostać naładowana w niecałą godzinę. Jednak, by było to możliwe, konieczna jest ładowarka sieciowa dostarczająca odpowiednie napięcie i natężenie prądu.

Jednak nie tylko telefony wyposażone w "szybkie ładowanie" będą się szybciej ładować, dzięki odpowiedniej ładowarce - dotyczy do każdego smartfona. Właściwe ładowarki zawsze są dołączane do telefonu, ale nie każda "zastępcza" będzie równie szybko ładować nasz smartfon.

Nie warto również korzystać ze starych ładowarek, nawet jeśli wciąż działają. Ładują zazwyczaj dużo wolniej, ponieważ były przeznaczone do innych telefonów, w których stosowano mniejsze baterie.

Warto w tym momencie również wspomnieć o tym, że funkcja "szybkiego ładowania" skraca żywotność baterii, dlatego powinniśmy korzystać z tej opcji tylko, kiedy mamy naprawdę mało czasu.

Tryb samolotowy i tryb oszczędzania energii

Jeśli zależy nam szybkim naładowaniu telefonu, to warto ograniczyć korzystanie z urządzenia na ten czas. Przede wszystkim wyłączmy aplikacje działające w tle, transmisję danych i łączność GPS.

Dobrym pomysłem jest włączenie trybu samolotowego, czyli trybu offline. W tym trybie nie będziemy otrzymywać SMS-ów ani połączeń, dlatego należy pamiętać o wyłączeniu go, gdy tylko telefon się naładuje. Możemy zamiast trybu samolotowego włączyć tryb oszczędzania energii - wtedy smartfon również pobiera jej znacznie mniej, dzięki czemu może "skupić się" na ładowaniu baterii.

Na koniec warto wspomnieć też o tym, że zawsze warto mieć pod ręką naładowany powerbank o odpowiedniej mocy. Dzięki temu nie zaskoczy nas sytuacja, w której telefon nagle się rozładuje, a my będziemy bez dostępu do gniazdka czy ładowarki. Kupując powerbank jednak należy pamiętać, by jego pojemność i natężenie były dopasowane do naszych potrzeb.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)